Vivo X6 będzie miało dwóch braci z „Plusem” w nazwie

30 listopada spodziewamy się premiery flagowego smartfonu Vivo X6. Możliwe, że razem z nim producent zaprezentuje model X6 Plus – i to w dwóch wariantach.

Do chińskiej agencji certyfikującej TENAA trafiły bowiem urządzenia oznaczone jako X6 Plus L i X6 Plus D. Niestety, tym razem urząd nie opublikował ani ich zdjęć, ani specyfikacji. Wkrótce jednak ww. dane powinny zostać podane do publicznej wiadomości.

Mimo to pojawiają się pewne sugestie, co do podzespołów zastosowanych w obu smartfonach. I chociaż mają one w nazwie wyraz „Plus”, to mają być mniejszą, ale równie mocną wersją Vivo X6. Największa i na dobrą sprawę jedyna zmiana to umieszczenie 5,7-calowego wyświetlacza (vs 6-calowego w oryginale).

Pozostała specyfikacja ma pozostać taka sama, jak w X6, czyli ekran o rozdzielczości QHD (1440×2560), dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20, 4 GB RAM, 32 GB wbudowanej pamięci, aparaty 21 Mpix na tyle i 12 Mpix na przodzie, czytnik linii papilarnych, system operacyjny Android 5.1 Lollipop i akumulator o pojemności 4000 mAh.

Może się okazać, że X6 Plus L i X6 Plus D to jeden i ten sam model, tylko przeznaczony na różne rynki. Decyzja o wypuszczeniu mniejszego wariantu flagowca powinna pozwolić osiągnąć Vivo lepsze wyniki sprzedażowe. Nie każdy w końcu jest się w stanie przekonać do 6-calowego wyświetlacza. 5,7 cali wydaje się łatwiejsze do zaakceptowania – na rynku bowiem obecnych jest dużo smartfonów z takim ekranem, m.in. LG V10 czy Lumia 950 XL.

Źródło: Times News