Vivo potwierdza: X9 i X9 Plus zaoferują podwójny aparat (20 Mpix + 8 Mpix) na przodzie 22
Vivo X9

Vivo potwierdza: X9 i X9 Plus zaoferują podwójny aparat (20 Mpix + 8 Mpix) na przodzie

Ostatnio natknąłem się na artykuł, w którym ktoś napisał, że coraz więcej producentów wypuszcza na rynek smartfony z aparatami o wysokiej rozdzielczości na przodzie (od 13 Mpix w górę). Osobiście też to zauważyłem i choć mnie prywatnie nie przekonałoby to do zakupu danego urządzenia, to wiem, że połasi się na to mnóstwo osób – szczególnie młodych, które nagminnie wykorzystują kamerkę do robienia selfie czy nagrywania snapów. Do takich użytkowników skierowany będzie również Vivo X9 i Vivo X9 Plus, który zaoferuje niezłe combo.

Jeden i drugi smartfon zostanie wyposażony w podwójny aparat na przodzie. Wiemy też już, że 20 Mpix oczko będzie wykorzystywać sensor Sony IMX376, czyli zupełnie nową jednostkę, której nie ma jeszcze żaden smartfon na rynku. Towarzyszący mu obiektyw ma mieć natomiast 8 Mpix.

Powyższy zestaw na pewno da posiadaczom Vivo X9 i Vivo X9 Plus takie możliwości, jakich nie jest w stanie zaoferować żaden inny smartfon. Dzięki temu urządzenie wyróżni się na rynku i z pewnością zapragną go mieć osoby, które nagminnie wykorzystują aparat przedni do różnych celów.

Jak wspomniałem, nie jestem fanem selfie, przez co osobiście uważam, że podwójny aparat o takich parametrach powinien znaleźć się na tyle Vivo X9 i Vivo X9 Plus. Producent jednak najwyraźniej uznał, że nie chce być mainstreamowy i dlatego zdecydował się na takie, a nie inne rozwiązanie.

Takie posunięcie jest z jednej strony rozsądne, ponieważ rzeczywiście na rynku można znaleźć mnóstwo smartfonów z podwójnym aparatem głównym. Brakuje za to urządzeń z takim rozwiązaniem na przodzie, więc Vivo udało się znaleźć niszę. Ciekawe tylko, czy przyniesie ona Chińczykom kolejną górę złota.

Oczywiście Vivo X9 i Vivo X9 Plus to nie tylko podwójny aparat na przodzie. Smartfony mają zostać wyposażone również w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 653 z układem graficznym Adreno 510, 4GB/6GB RAM (możliwe, że 6GB trafi do modelu z Plusem w nazwie), 64GB pamięci wewnętrznej (ale prawdopodobnie bez obsługi kart microSD, jak w Vivo X7 i X7 Plus), aparat główny 12 Mpix (Sony IMX260), czytnik linii papilarnych, Dual SIM, 3,5 mm złącze słuchawkowe i USB Typu C.

Vivo X9
Vivo X9

Źródło: AndroidPureAndroidPure