Już wolę, żeby smartfon miał wycięcie w ekranie niż takie "uszy"

Już wolę, żeby smartfon miał wycięcie w ekranie niż takie „uszy”

Pamiętam jeszcze złote czasy Nokii, która miała na tyle dużo pieniędzy i odwagi, by wprowadzać na rynek nawet najbardziej pokręcone projekty telefonów. Obecnie swego rodzaju pionierem we wprowadzaniu nowych technologii jest Vivo, ale jeśli firma zdecyduje się na wyprodukowanie smartfona z podwójnym zewnętrznym notchem, przypominającym uszy, osiągnie niezdobyty dotąd poziom konstrukcyjnej abstrakcji.

Patent, który Vivo złożyło do WIPO (World Intellectual Property Office – Światowej Organizacji Własności Intelektualnej), każe zadać pytanie, dokąd zmierza smartfonowa branża. Rozumiem działania zmierzające ku usunięciu jakichkolwiek wcięć w ekranie, ale zgłoszone projekty każą wątpić w pobudki projektantów Vivo. Kto stwierdził, że „uszaty” smartfon jest dobrym pomysłem?

Już wolę, żeby smartfon miał wycięcie w ekranie niż takie "uszy"

Całość można nazwać po prostu szkaradną wariacją na temat smartfona bez notcha. Dwa projekty charakteryzują się widocznymi garbami dla przednich aparatów. Pierwszy przypomina niedawny patent Huawei, w którym cała górna ramka została zaokrąglona, by pomieścić kamerę do selfie. Jest znośny w porównaniu do drugiego, który prezentuje nieco odmienny sposób na pozbycie się wcięcia w ekranie. I co prawda notcha nie ma, ale efekt końcowy jest w mojej opinii bezdyskusyjnie bardziej szkaradny niż nawet najpaskudniejsze wycięcia w ekranie, obecne we współczesnych smartfonach (tak, nawet Pixel 2 XL przy tym patencie wydaje się być akceptowalny).

Już wolę, żeby smartfon miał wycięcie w ekranie niż takie "uszy"

Nie wyobrażam sobie, żeby tego typu rozwiązanie konstrukcyjne rzeczywiście znalazło zastosowanie w jakimkolwiek smartfonie, ale Vivo najwyraźniej chce być gotowe na wszystko, i zatrzymuje sobie prawa do jednego z najbardziej dziwnych patentów związanych z kształtem obudowy smartfona.

Oczywiście dla mnie „uszaty” smartfon wydaje się być absurdem, ale może macie w tej materii jakieś inne zdanie. Będę je szanował, ale zrozumieć w stanie nie jestem.

Już wolę, żeby smartfon miał wycięcie w ekranie niż takie "uszy"

źródło: Let’s Go Digital, My Drivers przez GizChina