Dawno nie było porządnego tabletu dla graczy. Vivo IQOO Pad może to zmienić

Vivo swego czasu stworzyło własną podmarkę urządzeń, tylko po to, by odrobinę zdywersyfikować swoją ofertę i stworzyć kilka smartfonów skierowanych głównie do graczy. Jak się okazuje, ambicje firmy wykraczają poza ten segment – planuje ona wprowadzenie do sprzedaży także gamingowy tablet.

Reklama

Tablet dla graczy od Vivo

Vivo najwyraźniej zamierza wkroczyć na raczej rzadko eksploatowane tereny, planując stworzenie tabletu dla graczy. W gruncie rzeczy dawno nie mieliśmy do czynienia z takim urządzeniem. Jednym z ostatnich tego typu sprzętów był Nvidia Shield K1, ale od jego premiery minęły całe lata.

Co prawda na rynku pojawiają się flagowe tablety, które są na tyle wydajne, by uruchomić z powodzeniem każdą grę mobilną, ale raczej nie reklamuje się ich jako czegoś dedykowanego graczom, nie mówiąc już o specjalnych funkcjach i akcesoriach, które mogłyby im posłużyć.

Nvidia Shield Tablet

Vivo natomiast, zarejestrowało kilka nowych znaków towarowych, w tym dwa, które szczególnie nas zainteresowały: iQOO Pad oraz iQOO Book. Nazwy raczej nie pozostawiają żadnych wątpliwości, co do rodzaju urządzeń. Najwyraźniej firma przymierza się do zaprezentowania gamingowego tabletu oraz notebooka. Niestety, nic nie wiemy na temat użytych w nich podzespołów, ale jak na tę markę przystało, powinny charakteryzować się wysoką wydajnością.

Jeden z leaksterów, Digital Chat Station, zasugerował, że iQOO Pad będzie wyposażony w wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania oraz że jego oprogramowanie będzie dostosowane specjalnie dla gier.

Vivo udowodniło, że umie robić sprzęt dla graczy

smartfon Vivo iQOO 5 smartphone
Vivo iQOO 5 (źródło: Vivo)

Vivo iQOO ma już na koncie kilka wysokowydajnych smartfonów dla graczy. Ostatnie premiery tego producenta, na przykład w postaci Vivo iQOO 5, nie są już tak krzykliwe i kolorowe jak inne gamingowe telefony, ale mogą być uznawane za urządzenia o bezkompromisowej specyfikacji.

Takie podejście do konstruowania urządzeń sporo obiecuje, jeśli mowa o ewentualnym gamingowym tablecie. Czekamy więc na kolejne informacje.