Vivante GC6400 GPU

Vivante zapowiada GPU wydajniejsze od Tegry 4: GC6400

Vivante GC6400 GPU

Układy Vivante niestety nie kojarzą nam się ze świetną jakością grafiki w grach ani powalającymi możliwościami odtwarzania wideo w wysokiej rozdzielczości. Być może jednak wkrótce się to zmieni. Firma zapowiedziała GPU nowej generacji, wśród nich Vivante GC6400, który ma być lepszy i wydajniejszy nawet od high-endowych rozwiązań tego typu.

Vivante GC6400 (28 nm) ma się charakteryzować maksymalnym taktowaniem zegara na poziomie 800MHz i oferować wsparcie dla OpenGL ES 3.0 oraz DirectX 11, a także dla trzech systemów operacyjnych: Androida, Windows RT oraz Windows Phone. Co ciekawe, w niektórych benchmarkach nadchodzący Vivante GC6400 osiąga lepsze wyniki od high-endowych GPU, w tym NVIDIA Tegra 4, Qualcomm Adreno 330 oraz ARM Mali-T628. Interesujące, prawda?

Rozwiązania oferowane przez Vivante można znaleźć w urządzeniach z niskiej i średniej półki cenowej i w tej kwestii w najbliższej przyszłości raczej nic nie powinno ulec zmianie. Pierwsze tablety z układem GC6400 mają trafić do sprzedaży w nadchodzącym roku. Niestety, na szczegóły będziemy musieli poczekać.

Dzięki PanJaBu za info! ;)

źródło