Visual VR2 czyli gogle wirtualnej rzeczywistości od Allview | Tabletowo.pl

Visual VR2 czyli gogle wirtualnej rzeczywistości od Allview

Dołącz do dyskusji 0

Wiele wskazuje na to, że ten rok upłynie pod znakiem wirtualnej rzeczywistości. I chociaż nie jest to nowe rozwiązanie, to dopiero teraz w dosłownie ekspresowym tempie zyskuje na popularności. Dlatego też kolejni producenci wkraczają na ten rynek i przygotowują swoje propozycje.

Tym razem Allview pochwaliło się swoimi goglami Visual VR2. Podobnie, jak inne tego typu urządzenia, także i one potrzebują smartfona, aby w ogóle działać. Tutaj jednak producent daje większą „swobodę”, bowiem kompatybilne są wszystkie telefony z wyświetlaczem o przekątnej od 4 do 6 cali. Oznacza to, że (po pierwsze) nie musimy być właścicielami telefonu od Allview oraz że (po drugie) z tych okularów rozszerzonej rzeczywistości będzie mogła skorzystać naprawdę spora grupa użytkowników.

Ich kolejną zaletą jest bardzo niska cena, wynosząca zaledwie 149 złotych. Pociąga to jednak za sobą pewne konsekwencje, ale nie powinny one zbytnio uprzykrzać korzystania z Visual VR2. Przede wszystkim całe sterowanie odbywa się za pomocą ruchów głowy – nie znajdziemy tu żadnych przycisków ani touchpada. Można mieć też pewne wątpliwości co do jakości całości, aczkolwiek to okaże się dopiero przy bezpośrednim kontakcie – na grafikach promocyjnych gogle wyglądają rewelacyjnie.

Visual VR2 można już zamawiać w przedsprzedaży. Wysyłka rozpocznie się jednak dopiero w drugiej połowie maja. Co ciekawe, producent informuje, że wkrótce rozpocznie się „pewna” promocja, więc warto poczekać na więcej szczegółów – być może w ofercie pojawią się bundle, czyli gogle + smartfon w bardzo atrakcyjnych cenach.

Źródło: Allview

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona