Viota M970 z Androidem 4.0 i ekranem 9,7" IPS za jedyne 120 dolarów - Tabletowo.pl
Ważne

Viota M970 z Androidem 4.0 i ekranem 9,7″ IPS za jedyne 120 dolarów

Tabletowo.pl Viota M970 z Androidem 4.0 i ekranem 9,7" IPS za jedyne 120 dolarów Nowości

Ledwie w Barcelonie zakończyły się targi MWC 2012, a już mamy do czynienia z kolejnym tego typu wydarzeniem, ale na nieco mniejszą skalę – CeBIT 2012 w Hanowerze. Byłam przekonana, że podczas targów CES i MWC producenci odkryli przed nami wszystkie karty i że nic ciekawego teraz nie zobaczymy. Przyznaję, myliłam się. Na CeBIT przyjechało kilku producentów tańszej elektroniki, dzięki czemu osoby zainteresowane kupnem taniego tabletu będą mogły znaleźć coś dla siebie. Jednym z niedrogich i interesujących modeli jest Viota M970, którego koszt to 120 dolarów.

Urządzenie rodem z Chin, jak się zaraz przekonacie, oferuję naprawdę ciekawe parametry techniczne za niewielkie pieniądze. Tablet Viota M970, pracujący pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, został wyposażony przede wszystkim w wyświetlacz IPS o przekątnej 9,7″ i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Całość pracuje dzięki jednordzeniowemu procesorowi Boxchip A10 o częstotliwości taktowania 1,5GHz z grafiką Mali400.

Producent wyposażył swój sprzęt w 4GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, 512MB lub 1GB RAM, port microUSB, baterię o pojemności 6000 mAh (brzmi nieźle, ciekawe ile trzyma w rzeczywistości), wyjście HDMI, aparat o rozdzielczości 5 Mpix oraz kamerkę 2 Mpix.

Zainteresowanych jak działa Viota M970 zapraszam na krótkie wideo nagrane przez ekipę NetbookNews podczas CeBIT 2012:

Ciekawe czy znajdzie się dystrybutor, który będzie sprowadzał sprzęt Viota do Polski. Jeśli tak, Ainol w naszym kraju miałby godnego siebie konkurenta… Ale to przecież lepiej dla nas, potencjalnych klientów, potrzebujących jak największego wyboru.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona