Vimeo pozwoli na stworzenie własnego kanału Smart TV

Serwis internetowy Vimeo, wprowadza nową funkcję, która pozwoli autorom treści stworzyć kanał Smart TV.

Vimeo, to serwis, który pozwala na umieszczanie w nim filmów. Powstał w 2004 roku i funkcjonuje do teraz. Twórcy Vimeo, zdecydowali się na wprowadzenie funkcji Video Showcase. Twórcy mają teraz możliwość tworzenia własnych kanałów, które wyświetlić będzie można na Smart TV. Platformami, które będą obsługiwać takie kanały są Roku TV i Amazon Fire TV. Vimeo Showcase dostępne jest dla osób, które wykupiły pakiet Pro lub któryś z wyższych (Buisness, Premium). Dlaczego Vimeo zdecydowało się na taki krok?

Reklama

„Jesteśmy dumni, że obsługujemy najbardziej utalentowaną społeczność z zakresu wideo na całym świecie. Wraz z jej powiększaniem się, zrozumieliśmy, w jaki sposób korzystasz z Vimeo by tworzyć filmy i docierać do publiczności. Dowiedzieliśmy się, że potrzebujesz czegoś, co jest szybkie, możliwe do konfiguracji i dostępne dla Twojej widowni, na każdym urządzeniu. Och, i wiemy też, że nie powinno to kosztować fortuny.”

Vimeo Showcase jest rozwiązaniem głównie dla osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, Vimeo nie ma aż tak dużej bazy użytkowników, jak konkurencyjny YouTube. Jednak taki krok, może spopularyzować tworzenie treści na Smart TV a co się z tym wiąże – zapewne podłapią to inne serwisy. Możliwe, że swobodne tworzenie treści, przeniesie się w pewnej mierze na kanały Smart TV.

Źródło: TheVerge; Benchmark; Vimeo;