Viliv X10 – tablet zaprezentowany na Computex 2010

Firma Viliv, producent mobilnych urządzeń elektronicznych, jak UMPC czy MID, na trwających targach Computex 2010 zaprezentowała swój najnowszy sprzęt. Tym razem jest to tablet Viliv X10, któremu warto poświęcić chwilę uwagi. Niektórzy twierdz?, że ma szanse konkurować z iPadem!

Co prawda Viliv nie jest tak znaną marką jak Apple, nie oznacza to jednak, że nie może stworzyć urządzenia równie dobrego jak iPad. Czy tak jest? To już pozostawiam Waszej ocenie.

Viliv X10 wyposażony został w pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 10-cali, wyświetlający obraz w maksymalnej rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Już tutaj należy zaznaczyć, że tablet, w którego posiadanie weszło już dwa miliony ludzi, wyświetla obraz w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli.

Sercem urządzenia jest procesor ARM. Na jego pokładzie nie zabrakło wydajnej grafiki 3D (co nie powinno dziwi?), wyjścia HDMI, WiFi, 3G, WiMAX, czytnika kart SD, a także portu USB. Co ważne, akumulator zastosowany w tym sprzęcie ma wytrzymywać aż do dziesięciu godzin pracy na jednym ładowaniu. Jeśli dane te się potwierdzą w rzeczywistości, producent naprawdę będzie miał się czym chwalić.

Co więcej, tablet Viliv X10 ma być kontrolowany przez mobilną platformę Google Android. Obecna, zaprezentowana wersja urządzenia bazuje na OS-ie w wersji 2.1, jednakże wszystko wskazuje na to, że w momencie wprowadzenia na rynek będzie to najnowsza wersja – 2.2 Froyo.

Fanów mobilnej wersji Windowsa mogę pocieszyć – producent pracuje już nad wersją tabletu X10 kontrolowanego właśnie przez system Microsoftu.

HomeLab

[wpsm_button color=”orange” size=”small” link=”http://” icon=”none” class=””]Button[/wpsm_button]

[wpsm_toggle title=”Toggle title…”]
Toggle content…
[/wpsm_toggle]

[wpsm_price_column size=”3″ featured=”no” name=”Sample Name” price=”$99.95″ per=”month” button_color=”orange” button_url=”#” button_text=”Sign Up”]

  • Sample Item #1
  • Sample Item #2
  • Sample Item #3

[/wpsm_price_column]

[wpsm_highlight color=”blue”]Text[/wpsm_highlight]

[wpsm_divider top=”20px” bottom=”20px” style=”solid”]

[wpsm_testimonial]
Testimonial
[/wpsm_testimonial]

[wpsm_column size=”one-half”][wpsm_pros title=”Plusy:”]

  • Positive #1
  • Positive #2
  • Positive #3

[/wpsm_pros][/wpsm_column][wpsm_column size=”one-half” position=”last”][wpsm_cons title=”Minusy:”]

  • Negative #1
  • Negative #2
  • Negative #3

[/wpsm_cons][/wpsm_column]

[wpsm_colortable color=”grey”]

Sample heading Sample heading
Sample text Sample text
Sample text Sample text

[/wpsm_colortable]

[wpsm_tabgroup]
[wpsm_tab title=”test1″]test[/wpsm_tab]
[wpsm_tab title=”test2″]test[/wpsm_tab]
[/wpsm_tabgroup]