ViewSonic ViewPad E72 puka do drzwi komisji FCC

Do drzwi amerykańskiej komisji zapukał tablet internetowy ViewSonic ViewPad E72. Nie ma w nim nic szczególnego – ot, kolejna 7-calowa ramka z Androidem – ale okazać się ciekawym „pierwszym tabletem”, czyli urządzeniem, z którym można rozpocząć przygodę z Androidem i iOS na dużym ekranie. I się nie zrazić.

Jak wynika z dokumentów dostarczonych FCC przez producenta, ViewPad E72 może pochwalić się 7-calowym pojemnościowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor ARM Cortex A9 1GHz, 8GB pamięci wewnętrznej, czytnikiem kart microSD do 32GB,  kamerą internetową 0,3 Mpix (mam wrażenie, że tę część dorzucają za darmo do 7-calowych wyświetlaczy; coraz więcej tabletów ma takie kamerki), systemem operacyjnym Android 4.0 Ice Cream Sandwich, akumulatorem pozwalającym na mniej więcej 4 godziny pracy oraz obudową o wadze 390 gramów i stosunkowo szerokiej ramce.

ViewSonic od dłuższego czasu w pocie czoła pracuje nad rozbudowaniem swojego portfolio. Na każdych kolejnych targach dla dziennikarzy i klientów ma niespodzianki, za pomocą których powoli wyrabia sobie markę na rynku. Jak sądzicie, ile będzie kosztował ViewPad E72?

via Engadget