ViewSonic ViewPad 7e - tani tablet dla każdego? - Tabletowo.pl

ViewSonic ViewPad 7e – tani tablet dla każdego?

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl ViewSonic ViewPad 7e - tani tablet dla każdego? Nowości

Najwięcej zachwytu w użytkownikach urządzeń mobilnych wzbudzają modele z najwyższej półki. Najlepsze procesory, najbardziej rozbudowane układy graficzne, największe możliwości… Wszystko jest „naj”, a co za tym idzie także cena staje się naj…wyższa lub przynajmniej wysoka. Co jednak z urządzeniami tańszymi? Takimi, na które pozwolić sobie może przeciętny Kowalski, chętny do poszerzenia swoich horyzontów w dziedzinie technologii? Osoba, która potrzebuje urządzenia do podstawowych czynności, jak chociażby konsumpcja treści? Do takiej właśnie grupy stara się trafić ze swoim nowym urządzeniem firma ViewSonic.

ViewSonic zapowiedział rynkową premierę 7-calowy tablet ViewPad 7e. Ze specyfikacji podanej w komunikacie prasowym wynika, iż sercem nowego modelu będzie procesor o taktowaniu 1GHz, a nasze programy i pliki przechowywane na 4GB wbudowanej pamięci rozszerzalnej dzięki złączu kart microSD. Wszelkie treści, w tym także zdjęcia zrobione przez dwie wbudowane kamery (3 Mpix i 0,3 Mpix) będą wyświetlane na 7-calowym ekranie o rozdzielczości 800 x 600 pikseli.

Niestety, urządzenie to nie działa pod kontrolą popularnego w większości tabletów Androida 3.x Honeycomb, lecz znanego dobrze z wielu smartfonów Androida 2.3 Ginderbread. Główną i chyba najbardziej przekonywującą zaletą ViewPada będzie cena. W USA pod koniec października będziemy mogli nabyć ten tablet za jedyne 199 dolarów.

Rodzi się jednak pytanie czy to urządzenie jest warte wydania nawet tak niedużych pieniędzy? Musimy pamiętać o głównym konkurencie, czyli zaprezentowanym niedawno tablecie Amazon Kindle Fire. Podczas rozważań zalet i wad obu urządzeń, za które producenci liczą sobie po 199 dolarów, zdecydowana większość plusów znajduje się po stronie Kindle’a. Jest to nie tylko tablet o lepszych parametrach (jak choćby dwurdzeniowy procesor czy ekran IPS 1024 x 600) z brakami w postaci aparatu, co i tak można mu wybaczyć – jest to sprzęt oferujący dostęp do całego ekosystemu stworzonego przez sklep Amazon.com, który udostępnia nam muzykę, filmy, gry, a przede wszystkim książek, z których słyną od lat urządzenia Kindle. Niestety, podobnych możliwości nie oferuje nam ViewSonic w swoim najnowszym modelu ViewPad 7e

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona