ViewSonic prezentuje ViewPad 100Q, 10-calowy tablet z procesorem RK3188

Co powiecie na nowy tablet do śniadania? Firma ViewSonic zaprezentowała ViewPad 100Q, 10-calowe urządzenie mogące pochwalić się atrakcyjną specyfikacją. ViewPad 100Q dołączył do rosnącego grona „dachówek”, których mózgiem jest tani, lecz wydajny układ Rockchip RK3188. Ten czterordzeniowy układ cieszy się rosnącą popularnością wśród producentów tabletów budżetowych.

Specyfikacja ViewPada 100Q prezentuje się nie tyle imponująco, co porządnie. Urządzeniu brakuje niewiele, by konkurować z gigantami rynku. Pod jego maską, oprócz 10-calowego pojemnościowego ekranu dotykowego IPS o nieznanej rozdzielczości i czterordzeniowego procesora Rockchip RK3188 taktowanego zegarem 1,6 GHz, znajdziemy 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, aparat fotograficzny, kamerę internetową, wyjście miniHDMI oraz czytnik kart microSD. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2.2 Jelly Bean i została zamknięta w eleganckiej białej obudowie o wadze 589 gramów.

ViewSonic ViewPad 100Q został wyceniony na 230 dolarów, czyli niewiele ponad 720 złotych (bez podatków). W ciągu kilku dni powinien pojawić się w ofercie sklepu internetowego producenta. Skoro o nim mowa, warto przypomnieć, że ViewSonic jest twórcą jednego z najciekawszych, a jednocześnie najdziwniejszych tabletów z Androidem: 24-calowego VSD240 z Androidem 4.1 Jelly Bean zaprezentowanego na targach CES.

via Android Community