Viewsonic G Tablet podkręcony do 1,4 GHz

1,4 GHz. Łał! Jeszcze trzy lata temu mój komputer stacjonarny miał jednordzeniowy procesor 1,8 GHz i, przynajmniej dla mnie, był niesamowicie szybki. A teraz 1,2 GHz możemy zobaczyć w smartfonach, a 1,4 GHz w mocniejszych tabletach. Nie jestem pewien, gdzie świat zmierza, ale kierunek ten mi się podoba.

O Viewsonic G Tablet nigdy nie było głośno. Mając za przeciwników takie gwiazdy, jak Motorola Xoom, iPad 2 czy Galaxy Tab 8.9 i 10.1, urządzenie to nigdy nie trafiło do szerszego grona odbiorców. Być może wkrótce się to zmieni, ponieważ jednemu z użytkowników forum XDA, pershootowi, udało się podkręcić częstotliwość taktowania procesora G Tabletu z domyślnego 1 Ghz na 1,4 Ghz. To, jak już pewnie obliczyliście, wzrost o 40%. Jednak to nie wszystko, pershoot dostosował również najnowszą wersję CyanogenModa (oznaczoną numerem 7) specjalnie na potrzeby tabletu Viewsonic. CyanogenMod 7 jest zmodyfikowaną wersją Androida 2.3, która dodaje wiele usprawnień, np. obsługę motywów i korektor w odtwarzaczu muzycznym.

Czy Viewsonic G Tablet nagle nie stał się bardziej atrakcyjny? Jeśli tak, to mam dobrą wiadomość. Cena urządzenia w internetowym sklepie Amazon spadła – teraz możecie je nabyć za jedyne 326 dolarów. Co dostaniemy za te niewiele ponad trzysta zielonych?

Viewsonic G Tablet wyposażono w Androida 2.2 (Froyo), 10.1-calowy ekran dotykowy TFT-LCD o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, procesor ARM Cortex A9 1 GHz (teraz 1,4 GHz), Nvidię Tegrę 2, 512MB RAM DDR2, 16GB wbudowanej pamięci, kamerę o rozdzielczości 1,3 Mpx, złącze USB-host, czytnik kart microSD (do 32 GB), Bluetooth 2.1 + EDR, Wi-Fi i baterię o pojemności 3650mAh.

Tani i łatwy do modyfikacji, idealny tablet dla każdego geeka. Skusicie się?