Vido W10 z Windows 8 i Intel Atom Z3770 na Hong Kong Electronics Fair

Vido W10 z Windows 8 i Intel Atom Z3770 na Hong Kong Electronics Fair

Na odbywających się targach w Hong Kongu najwięcej jest nowości z rynku chińskiego. To oczywiste. Największy aktualnie rynek tabletów, największa ilość producentów i dystrybutorów, najwięcej klientów i największa dynamika jeżeli chodzi o nowinki. Bardzo poszukiwanym sprzętem przez liczną grupę nabywców (jeszcze większą grupę oczekujących i potencjalnych klientów) jest tablet 10-calowy z Windows 8 oraz dobrym procesorem, wykonaniem i najlepiej jeszcze ceną. Dużą niespodzianką było więc pojawienie się właśnie takiego sprzętu na stoisku firmy Vido. Mowa o modelu Vido W10.

Firma znana już szerokiemu gronu nabywców, o ugruntowanej pozycji rynkowej, producent własnej marki i sprzętu dla dystrybutorów, pokazał model Vido W10 z Windows 8. Został wyposażony w: matrycę 10,1-calową IPS (1280 x 800 pikseli) i procesor Intel Atom Z3770 (cztery rdzenie Silvermont o zegarze do 2,4 GHz, 2 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu (L2) oraz 2-kanałowy kontroler pamięci LPDDR3 1667 MHz). Patrząc na te parametry trudno nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia z naprawdę szybkim i mocnym sprzętem.

Reklama

Intel mocno nadgania stracony czas, wchodzi do gry nie tylko z markowym i drogim sprzętem, ale także jego celem staje się średnia pólka. Dla nabywców to dobra wiadomość. Co prawda ceny i dostępność poznamy dopiero za miesiąc, ale już dziś można powiedzieć, że otworzyły się nowe możliwości dla rynku tabletów.

Autor wpisu: Artur Gusiński