Videocom wprowadził do sprzedaży tani tablet z dual SIM | Tabletowo.pl

Videocom wprowadził do sprzedaży tani tablet z dual SIM

Dołącz do dyskusji 0

Na rynku tabletów trudno znaleźć urządzenia z dual SIM – pośród nielicznych wyjątków można wymienić produkty od Asusa czy Lenovo. Do tego niewielkiego grona dołączył właśnie Videocom ze swoim nowym budżetowym modelem. Czy warto w ogóle zwrócić uwagę na nowość z Indii?

Videocom VA81M to bardzo tani tablet o, co tu dużo mówić, beznadziejnej specyfikacji. Dwurdzeniowy procesor 1,3 GHz w połączeniu z 512 MB pamięci operacyjnej gwarantują, że uruchomienie aplikacji będzie trwało prawie nieskończoność. Wątpię, by Android 4.4 KitKat w ogóle okaże się zbawienny w tym przypadku. Z kolei ekran to standardowa matryca TN o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli – na 7 calach jakość czcionek będzie akceptowalna. Bateria 3000 mAh także niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Zdjęcia i filmy możemy rejestrować za pomocą aparatów 2 i 0,3 Mpix. Osobiście wolałbym, aby nie pojawiła się tutaj tylna kamera – taka oszczędność pozwoliłaby na umieszczenie lepszego procesora czy też większej ilości RAM. Jednak muszę pochwalić nowy tablet Videocom za obecność dual SIM 3G. Na jego pokładzie znajdziemy również 4 GB pamięci wbudowanej, slot na karty microSD, Bluetooth, aGPS. Warto wspomnieć o tym, że VA81M obsługuje USB OTG.

Oficjalna cena wynosi Rs 4900, czyli w przeliczeniu na polską walutę ok. 280 złotych.  Na pewno to urządzenie nie będzie dostępne oficjalnie w naszym kraju. Zresztą nie sądzę, aby Videocom VA81M znalazł szerokie grono nabywców – w tym budżecie łatwo znaleźć coś lepszego, a osób wymagających dual SIM w tablecie jest naprawdę niewiele.

źródło: Fone Arena, Tablet News

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona