VIBE Z2 Pro to nowy 6-calowy flagowiec od Lenovo | Tabletowo.pl

VIBE Z2 Pro to nowy 6-calowy flagowiec od Lenovo

Dołącz do dyskusji 0

Lenovo, znany producent z Chin, zaprezentował właśnie swoją najnowszą propozycję 6-calowego urządzenia. VIBE Z2 Pro ma oferować wyświetlacz o rozdzielczości QHD, 4-rdzeniowy procesor, 3 GB pamięci RAM oraz 16 Mpix aparat, którym będzie można nagrywać filmiki 4K. Brzmi ciekawie? Tak być powinno – Lenovo wypuszcza VIBE Z2 Pro jako swój model flagowy.

lenovo_vibe_z2_proNowe urządzenie prezentuje się naprawdę bardzo przyzwoicie. Zarówno w specyfikacji, jak i pod względem wyglądu. Jeżeli wierzyć producentowi, podzespoły zamknięte zostały w solidnej obudowie, która ma być szczotkowanym metalem. Takie rozwiązanie nie tylko w znaczny sposób pomaga chronić urządzenie przed uszkodzeniami, ale także zmniejsza ryzyko zarysowania powłoki. Już w tym momencie wiadomo, że VIBE Z2 Pro dostępne będzie w trzech wariantach kolorystycznych: srebrnym (tytanowym), złotym oraz czarnym.

Lenovo w swoim filmiku jasno określa ich najnowszy produkt mianem smartfona. Tutaj jak zwykle zdania zostaną podzielone – czy jest to mały tablet, tabletofon/phablet/mikrotablet czy też wspomniany „mądry telefon”. Skupmy się jednak na faktach. Ekran o wielkości 6 cali pracować będzie w rozdzielczości aż 2560 x 1440 pikseli (QHD). Oznacza to, że urządzenie zaoferuje bardzo wysoką ostrość wyświetlanego obrazu (490 ppi).

Również aparat ma być z wyższej półki. Nie tylko będzie posiadał matrycę 16 Mpix, ale pozwoli na nagrywanie filmików w rozdzielczości 4K. Samym czynnościom fotografowania oraz nagrywania także poświęcono sporo uwagi. Dzięki temu użytkownik będzie mógł m.in. przejść na ustawienia manualne i samemu dopasować wiele parametrów. Na koniec wspomnę tylko, że grubość urządzenia nie przekroczy 7,7 mm.

Jeżeli powyższy opis Was zainteresował, zachęcam do obejrzenia oficjalnego filmiku od Lenovo, na którym został zaprezentowany VIBE Z2 Pro:

Tutaj natomiast zamieszczona jest aktualnie znana specyfikacja:

Ekran6″
Rozdzielczość2560 x 1440 pikseli (QHD)
Procesor4-rdzeniowy Qualcomm Snapdragon 801 2,5 GHz
Pamięć RAM3 GB
Aparat16 Mpix z tyłu, możliwość nagrywania 4K
System operacyjny urządzeniaAndroid 4.4 (KitKat) z nakładką VIBE UI 2.0
InneLTE
dual SIM
Grubość7,7 mm
Akumulator4 000 mAh
Opcje kolorystycznesrebrny
złoty
czarny

Urządzenie prezentuje się naprawdę bardzo ciekawie. Dodatkowo zostanie wyposażone w możliwość obsługi jednocześnie dwóch kart od operatora dzięki dual SIM (a to zawsze jest na plus, prawda?). Będą będą one mogły pracować zgodnie ze standardem LTE.

VIBE Z2 Pro ma trafić na rynek już we wrześniu. Z lekkim opóźnieniem, ale może on konkurować z LG G3 – choć flagowiec Lenovo ma większą przekątną ekranu, reszta specyfikacji jest na zbliżonym poziomie. Będziecie zatem wyczekiwać tej premiery? ;-)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona