VIA Viega to wytrzymały tablet z Androidem! 18

VIA Viega to wytrzymały tablet z Androidem!

Wzmacniane tablety, które mogą pochwalić się różnymi certyfikatami odporności są coraz popularniejsze. Segment drogich urządzeń rośnie bardzo szybko, ale producenci nie powinni zapominać o słabszych konstrukcjach z którymi można pójść pod prysznic. Na razie nie jest jeszcze znana cena tabletu VIA Viega, ale nie powinna ona być bardzo wysoka.

VIA Viega to 10,1-calowe urządzenie, które wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor (Cortex A9) o taktowaniu 1,2 GHz, układ graficzny Mali 400 oraz 1 GB pamięci RAM. Znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej, 2 porty micro USB, NFC, GPS, 3G, głośniki stereo oraz 2 aparaty (5 i 2 mpix). Bateria ma zapewnić mu 9 godzin pracy, a systemem pod kontrolą którego pracuje jest Androida 4.2 JellyBean.

via-viega_03

Jeśli chodzi o jego wytrzymałość to może on według zapewnień producenta spaść z wysokości prawie 2 metrów i jest odporny na wstrząsy. Poza tym możemy nie martwić się o kurz czy wodę, co potwierdza certyfikat IP65. Będzie on przeznaczony dla klientów biznesowych, którzy będą mogli go używać na placach budowy czy w innych ciężkich dla takich urządzeń miejscach. Jak już wspomniałem nie jest znana cena tego urządzenia, ale gdyby była ona atrakcyjna to wiele osób mogłoby się zastanowić nad jego wyborem. A Waszym zdaniem potrzebujemy tanich i wytrzymałych tabletów?


Warning: preg_replace(): Allocation of JIT memory failed, PCRE JIT will be disabled. This is likely caused by security restrictions. Either grant PHP permission to allocate executable memory, or set pcre.jit=0 in /home/klient.dhosting.pl/tabletowo/tabletowo.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 383

Obserwuj nas