Vernee Apollo 2

Vernee zaprezentuje na MWC 2017 pięć nowych smartfonów, w tym jeden z 8GB RAM

Kolejny z nich ma być z kolei "Xiaomi Redmi Note 4 killerem"

Wkrótce na targi MWC 2017 zjadą się producenci z całego świata. Tych z Chin również w Barcelonie nie zabraknie. Jedną z marek, która także pojawi się na zbliżającej się coraz większymi krokami imprezie jest Vernee. Chińczycy zapowiedzieli właśnie, że przywiozą do „stolicy Katalonii” aż pięć nowych smartfonów. Zdradzili też już kilka szczegółów na temat każdego z nich.

Z racji tego, że wśród nowości znajdzie się również tegoroczny flagowiec, nie można zacząć od czegoś innego. Według przekazanych informacji, podstawowy wariant Vernee Apollo 2 zostanie wyposażony w 6GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej, natomiast „wyższy” już w 8GB RAM i 128GB przestrzeń na pliki użytkownika. W dodatku model ten ma być pierwszym na świecie smartfonem z dziesięciordzeniowym procesorem MediaTek Helio X30.

Kolejnym urządzeniem, jakie Vernee przywiezie do Barcelony, będzie Mars Pro z 6GB RAM i ośmiordzeniowym MediaTekiem Helio P25. Co ciekawe, smartfon miał trafić na rynek już w grudniu, ale tak się ostatecznie nie stało. Zwłokę można jednak Chińczykom w tym przypadku wybaczyć, ponieważ pierwotnie ten model planowano wyposażyć w ośmiordzeniowego MediaTeka Helio P20.

Na targach MWC 2017 Vernee pochwali się również Apollo X, który – i tu cytat – ma na celu stać się „Xiaomi Redmi Note 4 killerem” . Odważna deklaracja, nie da się ukryć. A ma mu w tym pomóc m.in. zastosowanie takiego samego procesora, czyli dziesięciordzeniowego MediaTeka Helio X20. Smartfon ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat oraz oferować ekstremalnie wyjątkowy stosunek ceny do jakości (tak, to też cytat).

Do wyżej wymienionej trójki dołączą także Thor EThor Plus. Według przesłanych informacji, pierwszy zostanie wyposażony w 5-calowy wyświetlacz, czytnik linii papilarnych oraz akumulator o pojemności 5020 mAh i będzie miał 8,2 mm grubości i ważył 149 gramów. Z kolei model z „Plusem” w nazwie zaoferuje ogniwo 6050 mAh i ma mieć 7,9 mm grubości.

Vernee Apollo X ma trafić na rynek w marcu, Thor E w kwietniu, a Thor Plus w maju.

Źródło: informacja prasowa