Vernee Mars zaoferuje mocny zestaw: Helio P20 i 6 GB RAM 18

Vernee Mars zaoferuje mocny zestaw: Helio P20 i 6 GB RAM

Vernee coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku. Z powodzeniem funkcjonują na nim już dwa smartfony tego producenta (Thor i Apollo Lite). Wkrótce dołączy do nich kolejna dwójka: Apollo i Mars. Producent zdradził właśnie kilka szczegółów na temat tego ostatniego.

Przede wszystkim w przesłanej informacji prasowej dołączono zdjęcie urządzenia. Vernee po raz kolejny postawiło na minimalizm. Bryła Marsa jest bardzo prosta i bez żadnych udziwnień. Ramki nad i pod wyświetlaczem może i nie są najmniejsze, ale nie ma też tragedii. Trzeba jednak zauważyć, że najprawdopodobniej przyciski systemowe znajdą się na dole ekranu, a nie na obudowie, co niektórzy – całkiem słusznie – mogą uznać za marnotrawstwo miejsca.

Jeśli natomiast chodzi o motor napędowy Vernee Mars, to ma to być ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P20 wraz z 6GB RAM. Układ już został oficjalnie zaprezentowany przez producenta, jednak nie trafił jeszcze do żadnego urządzenia. W zależności od momentu premiery, może to być pierwszy lub drugi smartfon z tą jednostką (i taką samą ilością pamięci operacyjnej) – wszystko zależy od tego, kiedy zadebiutuje Elephone P20, który również ma mieć taki zestaw.

Przy okazji warto przypomnieć, że MediaTek Helio P20 składa się z ośmiu rdzeni Cortex-A53, taktujących maksymalnie z częstotliwością 2,3 GHz. Za grafikę z kolei odpowiada układ Mali-T880 MP2 900 MHz. Jednostka obsługuje również wyświetlacze do rozdzielczości Full HD (1080×1920) i aparaty do 24 Mpix (także w konfiguracji 1+1).

Źródło: informacja prasowa