Masz internet w sieci Vectra? Pewnie już zauważyłeś, że nie działa (aktualizacja)

Budzisz się rano w poniedziałek, siadasz do komputera, zaczynasz pracę. Po godzinie czy dwóch nagle pada internet. Kojarzysz taki scenariusz? Niestety, dokładnie z taką sytuacją borykają się dzisiaj użytkownicy sieci Vectra, w której przestały działać usługi – z naciskiem na internet.

Reklama

Trwa awaria internetu w sieci Vectra

W momencie pisania niniejszego newsa, w serwisie Downdetector widocznych było aż 13807 raportów, a liczba ta cały czas rośnie (w momencie publikacji tekstu było już 16000 zgłoszeń).

Tymczasem mapa braku dostępności usług Vectry wygląda następująco:

Internet stacjonarny Vectry nie działa między innymi w Kielcach (np. u naszego redakcyjnego Grześka), Warszawie, Trójmieście, Lublinie czy Krakowie.

Rykoszetem odbija się to również na użytkownikach sieci Multimedia, którą Vectra jakiś czas temu przejęła:

Telewizja bez szwanku

Z naszych danych wynika, że w Vectrze przestał działać internet – telewizja dalej działa. Dodam tylko, że na kanałach Vectry w Social Media nie ma żadnej wzmianki na temat ewentualnych planowanych przerw w dostawie internetu, spowodowanych jakimiś pracami serwisowymi. Nie ma też – póki co – żadnego stanowiska w sprawie dzisiejszej (tj. 28.02.2022) awarii.

Jest natomiast masa komentarzy niezawodolonych klientów, którzy próbują pracować, ale nie mogą:

Jeśli macie jakieś problemy z Vectrą, dawajcie znać w komentarzach, w jakich miastach ich doświadczacie i jak długo to już trwa.

Aktualizacja

Vectra podesłała informację, że problemy z dostępem do interentu zostały rozwiązane ok. godz. 10.