V-T500-GE i V-T500-E: tabletowe twardziele od Casio - Tabletowo.pl

V-T500-GE i V-T500-E: tabletowe twardziele od Casio

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl V-T500-GE i V-T500-E: tabletowe twardziele od Casio Nowości

Casio? Przecież ta firma robi zegarki i kalkulatory! Okazuje się, że nie tylko. Wygląda na to, że Casio zainteresowało się czymś większym i bardziej wytrzymałym: tabletami internetowymi. Pierwszymi owocami jego ciężkiej pracy są modele V-T500-GE i V-T500-E, urządzenia dla prawdziwych twardzieli.

Oba tablety są wyposażone we wzmocnione obudowy nagrodzone certyfikatem IPR 54 gwarantującym wytrzymałość na kurz, wilgoć oraz upadek z około metra. Twarde pokrywy urządzeń powleczone są gumopodobnym materiałem zwiększającym komfort użytkowania i zapobiegającym ewentualnemu wyślizgnięciu się z rąk. Koniec o wyglądzie, czas na specyfikację.

Tabletowo.pl V-T500-GE i V-T500-E: tabletowe twardziele od Casio Nowości

Aktualnie jest ona bardzo szczątkowa. Wiemy, że oba tablety mogą pochwalić się systemem operacyjnym Android 4.0 Ice Cream Sandwich, 10,1-calowymi ekranami dotykowymi, dwurdzeniowymi procesorami TI OMAP 4460 o częstotliwości taktowania zegara 1,5GHz, wsparcie dla technologii zbliżeniowej NFC oraz wymienne akumulatory mające zapewnić wiele godzin pracy. Niestety, ceny, data wprowadzenia na rynek i szczegóły konfiguracji technicznej V-T500-GE i V-T500-E są nieznane.

Zawsze zastanawiało mnie, jakiego rodzaju klienteli dedykowane są wzmocnione tablety. Wiem, że chwilę po publikacji tego wpisu w komentarzach napiszecie, że to oczywiste: geologom, geodetom, alpinistom, budowlańcom. Zgodziłbym się z Wami, gdyby nie fakt, że większość tego typu urządzeń pracuje w oparciu o system Android, na którego nie ma profesjonalnych aplikacji wymaganych przez te zawody (chyba, że pisane na zamówienie)… Jakieś pomysły?

via Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona