Używamy coraz więcej internetu w smartfonach i tabletach | Tabletowo.pl

Używamy coraz więcej internetu w smartfonach i tabletach

Dołącz do dyskusji 0

Jeszcze parę lat temu internet w komóce kojarzył się z horrendalnym abonamentem albo dodatkowymi wydatkami. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie, zebyśmy nie mogli sprawdzić Facebooka w trwamwaju albo odpisać na wysłanego Snapa na telefon. A transfer rośnie i rośnie…

Niesamowite jest, jak szybko uzależniamy się od nowych rozwiązań. Cyceron już to zauważył. Kilka lat temu nie widziałem potrzeby korzystania z internetu mobilnego w smartfonie. W zupełności wystarczała możliwość łączenia się z lokalnym Wi-Fi. Słuchanie muzyki z chmury? Po co, przecież można zgrać na urządzenie.

Dzisiaj dostępu do sieci trudno wyobrazić sobie dzień. Nie tylko pod względem rozrywki (Facebook, Snapchat, itp.) ale również pracy. Operatorzy komórkowi ciągle pracują, aby zasięg był jak najlepszy, a łącze szybkie. Według najnowszych analiz do 2021 roku zwykły użytkownik smartfonów będzie zużywał miesięcznie około 8,9 GB internetu mobilnego (dzisiaj – 1,4 GB miesięcznie).

Skąd tak duża cyfra? Według firmy Ericsson Mobility Report, która przygotowała raport, powodem jest coraz powszechniejszy dostęp do szybkiego internetu LTE. Wielu operatorów już dzisiaj pracuje nad połączeniami 5G, które mają być wprowadzone do 2020 roku. To jeszcze bardziej przyśpieszy internet w naszych komórkach i tabletach.

zuzycie-internetu

Do tego wszystkiego wliczyć jeszcze trzeba nowe usługi, z jakich korzystamy, a które nie działają bez połączenia z internetem. Za parę lat może pojawi się komuś refleksja – jak mogłem korzystać z tak niemiłosiernie wolnego łącza LTE (lub, nie daj Boże, 3G) w smartfonie?

Źródło: Ericsson Mobility Report via BGR

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona