Użytkownicy Gmaila na Androidzie mogą teraz anulować wysłanie wiadomości e-mail, ale mają na to tylko kilka sekund 16

Użytkownicy Gmaila na Androidzie mogą teraz anulować wysłanie wiadomości e-mail, ale mają na to tylko kilka sekund

Osoby korzystające z Gmaila przez komputer, już od dawna mogą wycofywać swoją decyzję o wysłaniu e-maila, bez żadnych konsekwencji. Nie wiedzieć dlaczego, funkcja ta nie była dostępna dla nich w aplikacji mobilnej na Androida. Pojawiła się teraz w programie jako dodatek do wersji programu 8.7.

Dziwne jest to, że nie wiadomo, co dokładnie trzeba zrobić, żeby nową funkcję powiązaną z wysyłaniem maili zobaczyć u siebie. Wygląda na to, że nie jest to zwykła aktualizacja najnowszej wersji aplikacji Gmaila, ale raczej połączenie jej ze zmianami po stronie serwera Google.

Innymi słowy, nawet jeśli zaktualizujemy aplikację do wersji 8.7, może się zdarzyć, że opcja anulowania wysłanego maila nie od razu pojawi się wśród dodatkowych funkcji. Pomocne okazuje się czasem zamknięcie aplikacji i wyczyszczenie pamięci podręcznej smartfona. Gmail uruchamiany ponownie, zwykle zyskuje już pełne wsparcie dla przydatnego trybu.

Jak to działa?

Użytkownicy Gmaila na Androidzie mogą teraz anulować wysłanie wiadomości e-mail, ale mają na to tylko kilka sekund 17

Gdy będziemy wysyłać wiadomość e-mail, na dole ekranu pojawi się pasek z powiadomieniem statusu wysyłania, a po jego prawej stronie zobaczymy napis „cofnij”. Daje to nam kilka sekund na zmianę zdania względem wysyłanej wiadomości. Jest to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy dopiero w tym momencie przypomnieliśmy sobie, że do korespondencji mieliśmy załączyć więcej osób lub nie dołączyliśmy ważnego dokumentu.

 

Jeśli w tym momencie naciśniemy polecenie „cofnij”, zostaniemy przeniesieni do widoku Wersji Roboczej, będziemy mogli dokończyć wiadomość, i zniknie ona ze skrzynki naszego odbiorcy.

 

Jeżeli nie zdążymy tego zrobić, to nie pozostaje nic innego jak zmierzyć się z następstwami nieprawidłowo wysłanego e-maila. A jak wiemy, nie zawsze jest to takie proste ;)

 

źródło: Android Authority, własne