Uwaga na naciągaczy - osoby posiadające Apple ID otrzymują mejle z fałszywym potwierdzeniem subskrypcji Spotify Premium | Tabletowo.pl

Uwaga na naciągaczy – osoby posiadające Apple ID otrzymują mejle z fałszywym potwierdzeniem subskrypcji Spotify Premium

Dołącz do dyskusji 0

Niestety, wraz z rozwojem technologii przybywa coraz to więcej oszustów i naciągaczy, którzy za jej pomocą chcą wzbogacić się na ludzkiej niewiedzy. Tym razem posiadacze Apple ID otrzymują mejle, które zawierają (oczywiście) fałszywe potwierdzenie zakupu usługi Spotify Premium. 

Posiadacze urządzeń Apple lub po prostu kont Apple ID otrzymują fałszywe wiadomości, w których widnieje informacja, że rok temu zakupili Spotify Premium. W wiadomości można znaleźć informacje na temat kosztów przedłużenia subskrypcji, które opiewają na kwotę 150,99 dolarów i zostaną automatycznie pobrane, jeśli subskrypcja nie zostanie anulowana.

Dla większości użytkowników naturalne byłoby kliknięcie w mejlu opcji sprawdzenia informacji dotyczących subskrypcji, wtedy taka osoba jest przekierowywana na bardzo dobrze podrobioną stronę logowania do Apple ID. Zapewne po próbie zalogowania, wyskakuje informacja z błędnie wprowadzonym hasłem lub loginem, a same dane zostają wysłane do oszustów.

fot. 9to5mac

Oczywiście, część osób powie, że w pierwszej kolejności powinno się sprawdzić adres, z którego otrzymaliśmy wiadomość i dane witryny. Tak właśnie powinno się zrobić, lecz domyślam się, że wiele osób przeraziłoby się faktem związanym, że za kilka dni ich karta kredytowa zostanie obciążona kwotą 150,99 dolarów i chciała od razu anulować subskrypcję.

W związku z tym, że wyłudzenia i oszustwa na użytkownikach Apple zdarzają się dosyć często, amerykański gigant przygotował specjalną witrynę, na której zamieścił informacje pomagające uniknąć tego typu sytuacji. Można tam znaleźć wiele przydatnych porad, które mogą się przydać nie tylko użytkownikom tejże marki.

Źródło: 9to5mac, Apple

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona