Usuwanie wysłanych wiadomości w Messengerze jest już możliwe, ale Facebook i tak je zapamięta | Tabletowo.pl

Usuwanie wysłanych wiadomości w Messengerze jest już możliwe, ale Facebook i tak je zapamięta

Dołącz do dyskusji 0

Kiedyś to były czasy. Kiedy wysłało się SMS-a z błędem albo o kompromitującej treści (a czasem bywało, że jedno i drugie naraz), należało liczyć się z jakimiś konsekwencjami. Teraz w komunikatorze Facebooka wystarczy skorzystać z funkcji cofnięcia wysłanej wiadomości, a pokraczny zlepek słów albo pomyłka w wyborze adresata nie zostaną zauważone. O ile w ciągu 10 minut zorientujemy się, że popełniliśmy błąd.

W Messengerze pojawiła się funkcja, którą zapowiadano już od miesięcy: opcja usunięcia wybranej wiadomości. Żeby można było to zrobić, komunikat nie może być starszy niż 10 minut. Nie otrzymujemy jednak w ten sposób absolutnej władzy nad czasem. Niektórzy z radością wykorzystaliby taką właściwość komunikatora, sporządzając esej na temat tego, co sobie myślą na temat znienawidzonego pracodawcy/kolegi/teściowej, a następnie sprytnie zacierając ślady przestępstwa.

Tak się nie da, proszę Państwa.

To, że usuwana wiadomość zniknie z ekranu naszego oraz adresata, nie oznacza, że nie pozostawi po sobie śladu. Facebook będzie przechowywał takie usunięte komunikaty jeszcze przez jakiś czas, na wypadek, gdyby pojawiła się konieczność sprawdzenia, czy nie naruszono regulaminu korzystania z Messengera albo oddania korespondencji policji lub innym uprawnionym organom.

Usuwać wysłane wiadomości można już w Polsce, Boliwii, Kolumbii i Litwie. Odpowiednia aktualizacja trafia tam na urządzenia działające pod kontrolą Androida i iOS. Opcja jest łatwa do wywołania – wystarczy zaznaczyć wiadomość dłuższym tapnięciem, wybrać ikonę kosza i „Usuń dla wszystkich” – pozbywając się wspomnień o pomyłce lub niefortunnym wyrażeniu.

Raczej nie jest to funkcja, która w drastyczny sposób zmieni nasze życie, jednak może do pewnego stopnia ułatwić utrzymywanie kontaktów. A dokładniej – nie psucie ich nierozsądnymi tekstami wysyłanymi na przykład w stanie umiarkowanej nietrzeźwości. Ponadto ci z naszych znajomych, którzy są przeczuleni na punkcie poprawności językowej w wiadomościach prywatnych, nagle zaczną dostawać gramatyczne, pozbawione błędów wiadomości. Jest profit.

dzięki witrualnemedia.pl

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona