USB 3.0 w tabletach i smartfonach jeszcze w 2012 | Tabletowo.pl

USB 3.0 w tabletach i smartfonach jeszcze w 2012

Dołącz do dyskusji 0

Jeżeli uważacie, że kopiowanie filmów HD i całej biblioteki muzycznej z komputera do pamięci Waszej „dachówki” trwa zbyt długo, ucieszy Was informacja, że do końca 2012 w tabletach i smartfonach standardem staną się porty USB 3.0. Będą się one charakteryzowały znacznie większą wydajnością, która przełoży się na szybkość transferu danych.

Przedstawiciele organizacji USB Implementers Forum podzielili się informacją, że standard USB 3.0, który zagości w tabletach i smartfonach będzie nieco różnił się od swojego odpowiednika znanego z komputerów. Ze względu na oszczędność energii (ta zawsze jest priorytetem, jeśli chodzi o urządzenia mobilne; szkoda, że nie inwestuje się w akumulatory), jego osiągi będą mniejsze, lecz różnica pomiędzy nim a aktualnie stosowanym standardem USB 2.0 będzie zauważalna. Dla przykładu, transfer, który przy użyciu USB 2.0 zająłby 15 minut, za pomocą USB 3.0 będzie trwał zaledwie 1 minutę i 10 sekund.

W międzyczasie, grupa USB Implementers Forum pracuje nad stworzeniem technologii, która będzie zarówno energooszczędna i szybka, jak i mniejsza. Dzięki zredukowanym rozmiarom portów, producenci będą w stanie tworzyć jeszcze cieńsze tablety, smartfony i ultrabooki.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona