USA: Hewlett-Packard lepszy niż Samsung - Tabletowo.pl

USA: Hewlett-Packard lepszy niż Samsung

Tabletowo.pl USA: Hewlett-Packard lepszy niż Samsung Ciekawostki Nowości Samsung

Mając w rękach tablety Samsung Galaxy Tab 10,1 i HP TouchPad, nietrudno jest zdecydować, który jest lepszy. Pomijając wygląd, który jest kwestią gustu, większą wydajnością i mocniejszą specyfikacją charakteryzuje się produkt Samsunga. Z tego powodu można by założyć, że to właśnie to urządzenie będzie drugie, po Apple iPadzie, w kolejce o żółtą koszulkę lidera amerykańskiego rynku tabletów internetowych. Wygląda na to, że jest zupełnie inaczej.

Według statystyk opublikowanych przez grupę NPD, w Stanach Zjednoczonych sprzedano zaledwie 1,2 mln egzemplarzy tabletów producentów innych niż Apple. Co ciekawe, największy, wynoszący 17% (204 000),  udział w tym wyniku miała firma Hewlett-Packard, której bez wątpienia pomogła masowa wyprzedaż urządzeń TouchPad. HP deptał po piętach Samsung, z rezultatem 16% i 192 000 sprzedanych egzemplarzy swoich tabletów. Kolejne miejsca w statystyce NPD zajęli kolejno Asus (10%), Motorola (9%) i Acer (9%).

Tabletowo.pl USA: Hewlett-Packard lepszy niż Samsung Ciekawostki Nowości Samsung

Jestem bardzo ciekawy, jak wyglądałyby wyniki podobnego badania przeprowadzonego na terenie Europy? Jak sądzicie, który producent tabletów internetowych jest najpopularniejszy na Starym Kontynencie?

via Electronista

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona