W Polsce nie jest źle – większość smartfonów obsługuje łączność LTE i ma moduł NFC. W Hiszpanii mają gorzej | Tabletowo.pl

W Polsce nie jest źle – większość smartfonów obsługuje łączność LTE i ma moduł NFC. W Hiszpanii mają gorzej

Dołącz do dyskusji 0

W Polsce mamy to szczęście, że ogromna większość dostępnych w sklepach smartfonów obsługuje łączność LTE. Miłą niespodzianką jest zaś to, że według statystyk sporo z nich ma także moduł NFC, ponieważ rozglądając się po rynku można odnieść nieco inne wrażenie. Co ciekawe, w ogólnym rozrachunku, zarówno biorąc pod uwagę jedno, jak i drugie kryterium, plasujemy się niemalże w czołówce. Niektórych może natomiast zdziwić, że w takiej Hiszpanii jest znacznie gorzej.

Jak wynika z danych, zebranych przez DeviceAtlas, najwięcej urządzeń, obsługujących łączność LTE, jest w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Wielkiej Brytanii i Szwecji. W ww. krajach jest to niemalże 100%. Co ciekawe, zaraz potem jest Polska! Podobnym, aczkolwiek mimo wszystko nieco słabszym wynikiem, mogą pochwalić się także Niemcy. Całkiem nieźle jest też we Włoszech, Hiszpanii i Francji oraz Malezji.

fot. DeviceAtlas

DeviceAtlas sprawdził również udział urządzeń z NFC. W tym przypadku słupki nie są tak wysokie, jak poprzednio, lecz mimo wszystko dane i tak robią wrażenie. Szczególnie – w moim subiektywnym odczuciu – w kontekście Polski. W naszym kraju odsetek sprzętów z NFC wynosi – tak na oko – prawie 70%, co jest naprawdę zaskakująco wysokim wynikiem. Osobiście odnoszę bowiem wrażenie, że do sprzedaży w Polsce trafia więcej propozycji, pozbawionych NFC (czołowy przykład Huawei Mate 10 Lite i Honor 7X), lecz wygląda na to, że aż tak źle nie jest.

Przy okazji warto dodać, że liderem są Stany Zjednoczone, Szwecja, Japonia i Australia. Nieźle jest także w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji i Niemczech. W Polsce, chociaż znajdujemy się dopiero na 10. miejscu, i tak jest lepiej niż w Hiszpanii, analogicznie do sytuacji z urządzeniami z LTE.

fot. DeviceAtlas

DeviceAtlas sprawdziło także, smartfony z ekranami o jakich przekątnych są najpopularniejsze w poszczególnych krajach. Polski niestety nie wymieniono, ale dowiadujemy się, że użytkownicy preferują w większości 4,7-calowe (Japonia, Australia, Stany Zjednoczone, Szwecja, Wielka Brytania) i 5-calowe (Brazylia, Indie, Egipt, Kolumbia, Hiszpania) panele.

Zapewne spory w tym udział iPhone’ów, ponieważ na rynku nie debiutują już właściwie żadne smartfony z Androidem i ekranem 4,7 cala.

fot. DeviceAtlas

Ostatnią kwestią, nad jaką pochylili się badacze z DeviceAtlas, są tablety. Najwięcej osób korzysta z nich we Francji, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Australii, Kanadzie i… Nigerii – w każdym przypadku generują one więcej niż 10% ruchu. Polska znalazła się dopiero na 13. miejscu z wynikiem ~7%. Co ciekawe, Hiszpania także i tutaj jest za nami ;)

*Na zdjęciu tytułowym Sony Xperia XA1 Ultra (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: DeviceAtlas przez Android Headlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona