Sprzęty dla inteligentnego domu od FIBARO współpracują już z platformą Samsung SmartThings

Fibaro zwiększa zasięg swoich wpływów, umożliwiając współpracę inteligentnych urządzeń z platformą SmartThings od Samsunga. W ten sposób ułatwia sobie rozwój i zyskuje praktycznego sojusznika w walce o nowych klientów.

Samsung SmartThings to obecnie jedna z najbardziej popularnych platform Internetu Rzeczy (IoT). Jednym ruchem FIBARO zapewniło sobie współpracę nie tylko z urządzeniami Samsunga, ale wszystkimi, które działają w zgodzie z platformą SmartThings.

Reklama

„Współpraca z Samsungiem i obecność produktów FIBARO na platformie SmartThings daje praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy systemu o funkcjonalności, które dostarczane są przez urządzenia FIBARO. Integracja ta jest świetnym przedsięwzięciem przynoszącym korzyść zarówno producentom, jak i samym użytkownikom. Platforma SmartThings obecna jest na ponad 200 rynkach na świecie. Daje to możliwość ekspansji i oferowania produktów FIBARO nowym klientom.”
– Krzysztof Banasiak, Członek Zarządu FIBARO

 

Infrastruktura Samsung SmartThings, wzbogacona o sprzęty FIBARO, może być znacznie łatwiej zarządzana z poziomu jednej aplikacji. Inteligentne zamki, termostaty, klimatyzacje – wszystko to jest dostępne na platformie  koreańskiego producenta. Mikromoduły FIBARO zaś mogą wykrywać ruch w pomieszczeniu, kontrolują zużycie energii elektrycznej czy dbać o optymalną temperaturę wnętrz.

Wśród produktów FIBARO, zintegrowanych ze SmartThings, obecnie znajdziemy: Motion Sensor, Door/Window Sensor, Dimmer 2, Single Switch, Double Switch, Wall Plug, Flood Sensor i CO Sensor. Lista będzie powiększana o kolejne produkty.

Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem przygody z systemem Smart Home od FIBARO?

źródło: informacja prasowa