Upleaks publikuje specyfikację HTC M9 Plus

O ile na temat HTC One M9 wiemy już całkiem sporo, tak o One M9 Plus ciągle pojawiają się sprzeczne informacje. Ostatnio mogło się wydawać, że urządzenie otrzyma ekran o tej samej przekątnej, co wersja podstawowa (5″), co jednak, według mnie, było mało wiarygodne (po co byłby zatem ten „Plus” w nazwie?). Dziś swoje trzy grosze odnośnie specyfikacji postanowił dołożyć portal Upleaks.

I tak, z ujawnionych przez niego informacji wynika, że One M9 Plus (znany również jako Hima Ultra) ma być dostępny w dwóch wariantach. Pierwszy ma działać dzięki procesorowi Mediateka, drugi – ośmiordzeniowemu Qualcomm Snapdragon 810 MSM8994 (4x 2GHz + 4×1,5GHz). Poniższe dane techniczne przedstawiają rzekomo wersję drugą, aczkolwiek wydaje mi się, że obie będą do siebie pod tym względem zbliżone.

One M9 Plus ma zostać wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,2″ (QHD), 3GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, aparat 20,7 Mpix + 2,1 Mpix i kamerkę 13 Mpix lub 4 Mpix. Urządzenie ma działać w oparciu o Androida 5.0 Lollipop z nakładką Sense 7.0, a za jego czas pracy ma odpowiadać akumulator o pojemności 2840 mAh.

Na froncie telefonu mają się znaleźć głośniki BoomSound oraz czytnik linii papilarnych, z kolei zaplecze komunikacyjne ma obejmować Bluetooth 4.1, LTE, GPS i oczywiście WiFi.

Wszystko stanie się jasne już za miesiąc, kiedy to rozpoczną się targi MWC 2015 w Barcelonie.