Fot: UPC

Nieprzerwany dostęp do sieci, nawet w razie awarii? Da radę. UPC wprowadza nową usługę

Awaria internetu to w dzisiejszych czasach niemal jak koniec świata. Zwłaszcza wtedy, gdy pracowaliście nad jakimś ważnym projektem w pracy lub po prostu wtedy, kiedy sieć jest Wam do życia niezbędna niczym tlen. Dla takich osób UPC przygotowało swoją nową usługę: Internet Backup.

W pierwszym akapicie musi paść najważniejsza informacja. W chwili obecnej Internet Backup od UPC jest dostępny tylko dla klientów biznesowych z naciskiem na sektor SOHO oraz SME. Warto jednak pochylić się na moment nad filozofią działania usługi, bowiem mamy tu pewnego rodzaju rewolucję w pojęciu ciągłego dostępu do sieci. Oto bowiem ISP dostarczy klientom, którzy aktywują usługę, pewnego rodzaju „zestaw ratunkowy”.

Reklama

Ów zestaw składa się z modemu Hitron wraz z zainstalowanym dodatkowym modemem USB. W sytuacji, gdy nastąpi utrata połączenia z wykorzystaniem głównego kabla koncentrycznego, modem automatycznie przełączy się na internet mobilny, dostępny dzięki dodatkowemu modemowi USB. Po naprawieniu awarii przez techników urządzenie powróci do łączności „po kablu”. Całość dość dobrze obrazuje poniższy materiał wideo:

Warto też zauważyć, że w chwili obecnej UPC określił limit tego dodatkowego, „awaryjnego” dostępu do sieci na 30 GB miesięcznie. Można więc wyjść z założenia, że jest to pewnego rodzaju internet awaryjny i lepiej nie wystrzelać się z tych gigabajtów zbyt szybko. Na szczęście UPC jest siecią, którą raczej omijają awarie, jednak z oczywistych względów lepiej nie ryzykować przekroczenia założonej przez dostawcę puli transferu.

Regulamin szczegółowy świadczenia usługi Internet Back up przez UPC Polska Sp. z o.o. (PDF)

źródło: UPC dzięki Telepolis