Fot: UPC

Ekspansja UPC trwa. Internet liczony w gigabitach dociera do kolejnych miast

UPC to jedna z największych firm, która dostarcza internet w Polsce. Firma zdaje sobie sprawę z tego, że konkurencja nie śpi, dlatego też UPC stale rozwija swoją infrastrukturę. Efektem tych prac jest udostępnienie gigabitowych łącz dla kolejnych miast w Polsce.

UPC w swoich materiałach prasowych posługuje się sloganem „Giga Ekspansja”. To ciekawe nazewnictwo, które – jak dla mnie – całkiem nieźle wygląda w ujęciu PR-owym. Wracając jednak do głównego zagadnienia, jakie chciałem tu dla Was omówić. Po Warszawie, która była pierwszym miastem w Polsce, gdzie klienci UPC mieli możliwość zakupu ofert z gigabitową prędkością, przyszedł czas na kolejne wielkie ośrodki miejskie. Dobra wiadomość jest taka, że ISP dodał sporo lokalizacji, efektem czego do szybkiego internetu może zyskać dostęp wielu z Was.

Na liście miast, których mieszkańcy mogą cieszyć się z gigabitowego internetu, pojawiły się właśnie: Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Katowice, Częstochowa oraz Kraków. To świetna wiadomość. Jednak na tym nie koniec dobrych wieści. Jeszcze przed końcem roku firma zamierza uruchomić usługę w pięciu kolejnych miastach. Niestety, ale w komunikacie prasowym nie znajdziemy informacji o tym, o jakich ośrodkach miejskich mowa. Szkoda.

Fot: UPC

Jeśli firma zrealizuje swój ambitny plan, to dotrze z gigabitowym internetem do ponad dwóch milionów gospodarstw domowych, zwiększając tę ilość dwukrotnie względem początkowego okresu, gdy tego typu łącze było dostępne tylko w mieście Warsa i Sawy. Producent po cichu promuje też nowy modem, Giga Connect Box, który pozwoli na korzystanie z tak szybkiego łącza. W ramach nowej oferty klienci indywidualni będą mogli nabyć usługę internetu 1 Gb/s w promocyjnej cenie 59,99 złotych przez pierwsze 6 miesięcy. Po tym czasie opłata wzrośnie do 89,99 złotych.

PS: Czy tylko mi się wydaje, że lokalizacja Katowic i Częstochowy na tej mapie jest bardzo „umowna”? :)

źródło: UPC, informacja prasowa