Untitled Goose Game

Tego świat właśnie potrzebował. Untitled Goose Game otrzyma tryb kooperacji (i to za darmo!)

Możecie się śmiać, ale Untitled Goose Game to jedna z najlepszych gier, w jakie grałem w zeszłym roku. I co ciekawe, nie jestem w tej opinii osamotniony, ponieważ przygody nieznośnej gęsi zdobyły tytuł gry roku między innymi w plebiscycie DICE Awards czy Game Developers Choice Awards. Twórcy kują więc żelazo póki gorące, rozwijając swoją produkcję po premierze.

Reklama

Wczoraj na Indie World Showcase, czyli małej konferencji organizowanej przez Nintendo, miały zapowiedzi i prezentacje niezależne gry, takie jak chociażby HADES czy Spiritfarer. Jednak niczym Keanu Reeves na konferencji Microsftu E3 z 2019 roku serce graczy podbiło tylko jedno wydarzenie — zapowiedź dodania trybu kooperacji do Untitled Goose Game.

Untitled Goose Game z darmowym trybem kooperacji

No okej, poprzednie porównanie może i jest nieco na wyrost, ale przyznać trzeba, że zapowiedź co-opa do Untitled Goose Game było chyba najciekawszym wydarzeniem na wczorajszej konferencji, czego twórcy najwyraźniej się spodziewali, umieszczając zapowiedź nowego trybu do gąski na sam koniec Indie World Showcase.

Już niebawem, bo 23 września, tryb kooperacji zawita do Untitled Goose Game — co ważne, odbędzie się to w formie darmowej aktualizacji do gry. Wraz z debiutem nowego trybu, hit studia House House pojawi się również na platformie Steam, po długiej ekskluzywności dla sklepu Epic Games Store.

Dodam też że jakiś czas temu twórcy zapowiedzieli wydanie ścieżki dźwiękowej Untitled Goose Game… w formie winylu! I to nie koniec atrakcji, bo w przyszłym miesiącu doczekamy się również specjalnej fizycznej edycji „Nienazwanej gry o gęsi” na PlayStation 4 i Nintendo Switch. Niestety nie wiemy, czy zestaw ten będzie w polskiej dystrybucji a szkoda, bo sam byłbym nim zainteresowany.

Untitled Goose Game
Źródło: iam8bit.com

Untitled Goose Game zadebiutowało 20 września 2019. Do tej pory gra studia House House ukazała się na PC, Nintendo Switch, PlayStation 4, a także Xbox One.