UNO & Friends – nowa gra od Gameloftu | Tabletowo.pl

UNO & Friends – nowa gra od Gameloftu

Dołącz do dyskusji 0

Czy ktokolwiek z Was nie zna takiej gry jak UNO? Taka osoba… co to dużo mówić – ominęło ją sporo zabawy ;) Już od dłuższego czasu była możliwość zagrania w tę karcianą grę na urządzeniach z systemem Android. Mowa tutaj o UNO™ od Gameloft, za które przyjdzie nam zapłacić 15,91 zł w sklepie Google Play. Dlaczego zatem wspominam o aplikacji, która istnieje już od dłuższego czasu? Ponieważ doczekała się ona swojego młodszego brata – UNO™ & Friends.

Co odróżnia najnowszy produkt od poprzedniego? Możliwość gry online z kimkolwiek na całym świecie. Do dyspozycji dostajemy zarówno tryb quick game, gdzie system sam losuje nam innych graczy, jak i custom game, gdzie możemy zaprosić naszych znajomych. A właśnie, istotna sprawa – aby grać, musimy zalogować się naszym facebookowym kontem. Takie rozwiązanie z pewnością nie spodoba się wszystkim, ale nie mamy wyboru. Jedyne co może pocieszyć niezadowolonych, to możliwość zmiany imienia w grze oraz zabronienia aplikacji publikowania postów na naszej „ścianie” .

UNO™ & Friends jest dostępne w sklepie Google Play za darmo, jednak zawiera mikropłatności. Jak zwykle w teorii nie musimy nic płacić, jednak w praktyce…

Zasada jest taka – każda gra kosztuje nas 2 tokeny. Co godzinę dostajemy losową ilość żetonów. Mi maksymalnie udało się zdobyć 4, ale widziałem też los z 5-cioma. To oznacza, że przy szczęśliwym losowaniu otrzymujemy mniej więcej dwie możliwości zagrania w ciągu kolejnej godziny. Teoretycznie jest to wystarczająco, gdyż możemy zbierać nie grając, by następnie kiedy indziej zagrać kilka/kilkanaście partii pod rząd. Jednak jest to czasochłonne, prawda? Drugie wyjście to zapłacić. Niestety jednak ceny do małych nie należą – tak jak widać na screenie powyżej. Za 6,35 zł otrzymujemy 10 dodatkowych rozgrywek. Cena z kosmosu.

Drugą walutą są monety. Zarabiamy je podczas rozgrywki… bądź również kupujemy. Po co nam w ogóle one? Pozwalają na zakup boosterów do konkretnej rozgrywki. I tak, możemy wymienić monety na 50% więcej punktów z jednej partii, jednorazową wymianę naszych kart, podejrzenie kart przeciwnika itd.

Myślicie że skoro występują mikropłatności, to nie doświadczymy tutaj żadnych reklam? Niestety nie ma tak łatwo. Natrafimy na nie dość często, ale na szczęście poza rozgrywką. I tak, chociaż niczego nie przerywają, ich obecność wciąż jest irytująca. Oczywiście, co widać na screenach, za „drobną” opłatą  – 9.53 zł – możemy się ich pozbyć.

Sama rozgrywka online na tablecie nie jest skomplikowana dla osoby, która zna zasady gry. Jeżeli chcemy wybrać którąś z kart, wystarczy kliknąć na naszą „rękę” (czyli karty przy naszym awatarze) a następnie wyciągnąć tę, na której nam zależy. W przypadku, kiedy pozostaje nam ostatnia karta, należy nacisnąć przycisk UNO, znajdujący się po prawej stronie. Jeżeli przeciwnik znajdzie się w takiej sytuacji, przy jego nazwie pojawia się specjalny przycisk UNO Challenge – zasada ta sama.

No i to by było na tyle, jeżeli chodzi o krótki opis nowej produkcji. Przypadła Wam do gustu? ;)

[ź: Google Play]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona