Uniwersalna aplikacja Instagrama udostępniona w Windows Store

Jednym z czarnych koni Windows 10 mają być tzw. uniwersalne aplikacje. Obecnie rozwiązanie to jest jednak jeszcze w powijakach. Microsoft musi włożyć niemało wysiłku w jego rozwój, tak, aby stało się powszechne i zaczęło spełniać swoją rolę. Jest to proces długotrwały i podzielony na wiele etapów. Małym kroczkiem naprzód jest udostępnienie uniwersalnej aplikacji Instagrama w Windows Store.

Należy jednak zaznaczyć, że jest to jeszcze wersja beta i trzeba liczyć się z występowaniem różnych błędów. Dodatkowo zabrakło możliwości logowania się przy pomocy danych z Facebooka oraz opcji udostępniania. Pozostałe funkcjonalności są takie same, jak w aplikacji dostępnej na iOS (bowiem z tego systemu została ona „przeportowana”). Użytkownicy mogą więc m.in.:

  • edytować zdjęcia i filmy przy użyciu różnych, darmowych filtrów,
  • polepszać zdjęcia dzięki 10 zaawansowanym narzędziom – edytować jasność, kontrast, nasycenie, cienie, punkt ostrości lub perspektywę,
  • szukać ludzi do śledzenia w oparciu o konta, które obserwują oraz zdjęcia, które polubili,
  • wysyłać prywatne zdjęcia i filmy do znajomych.

Program aktualnie jest jednak dostępny wyłącznie dla urządzeń mobilnych, pracujących pod kontrolą Windows 10 Mobile i nie można go (jeszcze) pobrać na komputer osobisty z Windows 10. Dodatkowym „utrudnieniem” jest brak języka polskiego. Aplikacja waży 46,72 MB.

Ciekawostką jest jednak fakt, że „przeportowano” również rozwiązanie podobne do 3D Touch – wystarczy dłużej przytrzymać ikonkę Windowsa.

Źródło: MSPoweruser, Windows Store