Unity: darmowe licencje dla deweloperów na iOS i Androida | Tabletowo.pl

Unity: darmowe licencje dla deweloperów na iOS i Androida

Dołącz do dyskusji 0

Silnik Unity to obecnie jedno z najpopularniejszych narzędzi wykorzystywanych przez deweloperów gier na urządzenia mobilne. To właśnie przy jego pomocy stworzono takie tytuły jak Temple Run 2, Bad Piggies czy Ravensword. Do niedawna deweloperzy chcący wykorzystać Unity do tworzenia gier na urządzenia mobilne musieli jednak liczyć się z kosztami licencji, które wynosiły 800 dolarów, co stanowiło kwotę niezauważalną dla dużych firm, jednak potrafiło skutecznie zniechęcić niezależnych twórców gier.

Na szczęście od dziś koszty licencji przestały być problemem. Twórcy Unity znieśli bowiem opłaty licencyjne dla deweloperów niezależnych i małych firm (tzn. takich, których roczny dochód nie przekracza 100000 dolarów). Twórcy silnika Unity wierzą, że ich decyzja zaowocuje w przyszłości większą ilością ciekawych, niezależnych tytułów na urządzenia mobilne. Jak na razie z darmowych licencji mogą korzystać tylko osoby tworzące gry i aplikacje na systemy iOS i Android, jednak już niedługo działanie darmowych licencji zostanie rozszerzone na Blackberry 10 i Windows Phone 8.

Podstawową wersję Unity można pobrać za darmo ze strony producenta.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona