Unia Europejska chce pomóc byłym pracownikom Nokii | Tabletowo.pl

Unia Europejska chce pomóc byłym pracownikom Nokii

Dołącz do dyskusji 0

Nokia to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, europejskich marek. W ostatnich latach sporo się jednak pozmieniało i w wyniku różnych „zawirowań” pracę straciło blisko tysiąc osób. Unia Europejska chce im teraz pomóc.

Komisja Europejska zaproponowała wyłożenie 2,6 milionów euro (~11 milionów złotych) z European Globalisation Adjustment Fund. Jego celem jest pomoc pracownikom, którzy stracili pracę w wyniku globalnego finansowego i ekonomicznego kryzysu lub strukturalnych zmian w światowej ekonomii. W praktyce może to oznaczać na przykład zamykanie oddziałów lub przeniesienie ich poza granice Unii Europejskiej.

Środki z tego funduszu mogą pójść m.in. na szkolenia, dodatkową edukację oraz dofinansowanie nowych przedsięwzięć (na przykład start-upów). Jeżeli pomysł „przejdzie”, to z pomocy będzie mogło skorzystać nawet 821 byłych pracowników Nokii – oczywiście tylko od nich już będzie zależało, czy z niej skorzystają, czy poradzą sobie „na własną rękę”.

Co ciekawe, w wyniku różnych „zawirowań” Nokia i jej trzech kontrahentów zwolniło w ostatnim czasie nawet więcej, bo aż 945 osób. Zdaniem Unii Europejskiej, było to rezultatem zaciekłej rywalizacji pomiędzy fińskim sektorem ICT i jego konkurentami.

Źródło: yle.fi

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona