Umoove – nowy sposób na obsługę urządzeń mobilnych

screen480x480[1]

Większość z was pamięta zapewne słynną scenę z filmu Raport Mniejszości, w której główny bohater obsługiwał futurystyczny komputer, dość intensywnie wymachując dłońmi „uzbrojonymi” w specjalne rękawice. Podobna technologia trafiła pod strzechy dużo szybciej niż się spodziewaliśmy, dlatego też firma Umoove postanowiła, że pora na kolejny krok w przyszłość. Tym razem będzie polegał on na wyeliminowaniu wspomnianego machania dłońmi i zastąpieniu go kiwaniem głową i przewracaniem oczami.

Firma Umoove postawiła sobie bowiem za cel opracowanie technologii pozwalającej na kontrolowanie urządzeń mobilnych bez użycia rąk. Ich pierwsze demo technologiczne, noszące nazwę Flying Experience, zadebiutowało właśnie w internetowym sklepie z aplikacjami App Store. Jest to bardzo prosta gra, pozwalająca nam kontrolować lot naszego bohatera samymi ruchami głowy. Twórcy zapewniają jednak, że ich ambicje sięgają daleko poza granice elektronicznej rozrywki, a możliwość wykorzystania ich pomysłów w grach to dopiero wierzchołek góry lodowej. Głównym zadaniem Umoove będzie bowiem ułatwianie nam życia w momentach, w których obsługiwanie urządzeń mobilnych za pomocą rąk jest niemożliwe bądź bardzo niewskazane (np. podczas prowadzenia samochodu lub gotowania). Technologia ta wydaje się być również świetnym rozwiązaniem ułatwiającym obsługę tabletów osobom niepełnosprawnym.

Technologia Umoove została opracowana z myślą o wszystkich urządzeniach działających pod kontrolą systemów iOS lub Android, wyposażonych w przednią kamerę. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.