UMIDIGI C Note

Klon klonem pogania – UMIDIGI też szykuje swoją odpowiedź na Xiaomi Mi Mix

Od dłuższego czasu wiadomo już, że „bezramkowość” będzie jednym z głównych trendów w przypadku smartfonów w tym roku. Choć podejść do tej kwestii można na różne sposoby, to mniejsi producenci rodem z Państwa Środka, jak jeden mąż, obrali sobie za punkt honoru stworzyć klona Xiaomi Mi Mix. UMIDIGI jest bowiem już trzecim, który się za to zabiera.

C Note – bo tak ma się nazywać nachodzący smartfon Chińczyków – z przodu bardzo przypomina propozycję rodzimego konkurenta. Grubsza ramka jest jedynie pod wyświetlaczem, natomiast po jego bokach i na górze paski są bardzo cienkie. Trzeba mieć jednak na względzie możliwość, że jest to złudne wrażenie, ponieważ ekran jest wygaszony. A w przeszłości już nie raz producenci w ten sposób nas wprowadzili w błąd, bo cały czar pryskał, kiedy panel się rozświetlał (przykłady można by przytaczać chyba bez końca).

Reklama

Z tyłu UMIDIGI C Note przypomina z kolei trochę Huawei Mate 9, choć mnie osobiście na myśl przychodzi także Nokia 6, mimo że smartfon od HMD Global ma pojedynczy aparat. Na pleckach znalazł się również okrągły czytnik linii papilarnych. Cała obudowa jest metalowa, widać też odróżniający się od reszty panelu pasek antenowy.

Aktualnie nie wiadomo nic na temat specyfikacji UMIDIGI C Note, choć po zdjęciach można wywnioskować, że wyświetlacz ma mniejszą przekątną niż Mi Mix. To chyba nawet dobrze, ponieważ wygląda na bardziej „kompaktowy” – a często w komentarzach pojawiały się głosy, że smartfon Xiaomi mimo wszystko jest za duży.

Tak teraz sobie pomyślałem, że może to nawet dobrze, że mniejsi producenci z Chin tak chętnie kopiują Mi Mixa. Propozycja Xiaomi jest bowiem bardzo trudno dostępna, a w dodatku droga. Smartfony konkurencji na pewno będą tańsze i o wiele łatwiejsze do kupienia (choć oczywiście też jednocześnie słabsze). Koniec końców, skorzystają na tym przede wszystkim klienci, którym spodobał się design i pomysł na pierwowzór, ale pozostałe kwestie skutecznie powstrzymywały ich od jego zakupu.

_
Weekend to idealny czas, by ruszyć szare komórki. Pamiętajcie o naszym konkursie organizowanym wspólnie z x-kom, w którym do wygrania Lenovo Moto 360 sport!

Źródło: Android Headlines