UMI Touch z procesorem MediaTek i Windows 10 Mobile | Tabletowo.pl

UMI Touch z procesorem MediaTek i Windows 10 Mobile

Dołącz do dyskusji 0

Ciekawa wiadomość. W końcu na rynku pojawią się pierwsze smartfony Windows Phone z układem MediaTek. To spora zmiana, jeżeli chodzi o mobilny system Microsoftu i dobra wiadomość dla wszystkich fanów mobilnego systemu Microsoftu.

Jednym z pierwszych smartfonów pracujących na systemie Windows 10 Mobile z architekturą układu MediaTek będzie najprawdopodobniej UMI Touch. To interesujący smartfon z 5,5-calowym ekranem, który ma już swoje wydanie w wersji z systemem Android. Teraz jednak twórcy telefonu postanowili wzbogacić linię o Windows 10 Mobile.

Specyfikacja UMI Touch z Windows Phone na pokładzie będzie zapewne zbliżona do modelu z Androidem. Oznacza to, że telefon zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6753 o częstotliwości taktowania 1,3 GHz. Do tego zaoferuje nam 3 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej i slot na kartę microSD. UMI Touch będzie wyposażony w 13-megapikselowy aparat firmy Sony i ekran 5,5″ o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Bateria pozwoli na długą pracę (4000 mAh), a przypuszczam, że z Windows 10 Mobile będzie ona jeszcze lepsza niż w przypadku Androida.

Co interesujące, jak podaje blog WinFuture, Windows 10 Mobile może nie być preinstalowany w tym telefonie. Według niepotwierdzonych doniesień, mobilny system Microsoftu będziemy instalowali… sami. UMI miałby dostarczyć narzędzi, które umożliwiałyby użytkownikowi samodzielną instalację Windows 10 Mobile w smartfonie. Zapewne chodzi o narzędzie RootJoy udostępniane przez UMI. Obecnie służy ono do instalowania różnych wersji i ROM-ów Androida w telefonach tej firmy.

Czy zatem UMI Touch dostarczany byłby „czysty”, bez zainstalowanego systemu? A może użytkownik otrzyma zainstalowanego Androida z możliwością przejścia na Windows 10 Mobile?

Wkrótce zapewne poznamy więcej szczegółów na ten temat.

źródło: WinFuture

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Przeczytaj następny wpis

Ile kosztuje wyprodukowanie Galaxy S7?

Około 2,5 razy mniej niż jego finalna cena

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona