Umi Rome – 5,5-calowy chińczyk z 3GB RAM za 90 dolarów

Co prawda aktualny kurs dolara niezbyt sprzyja zakupom sprzętu bezpośrednio z Chin, to wciąż jednak wychodzą one dużo korzystniej niż sporo innych propozycji kupowanych w kraju. Wśród ciekawych produktów z Państwa Środka warto wymienić nowość Umi. Mowa o modelu Rome, który został wyceniony na jedyne 90 dolarów.

Reklama

Jest to urządzenie interesujące ze względu na kilka istotnych szczegółów. Na pierwszy plan wysuwa się zastosowanie 3GB RAM – dodatek coraz częściej stosowany w smartfonach ze średniej półki, ale wciąż rzadko w tych z najniższej. Jednostką centralną jest tu ośmiordzeniowy procesor Mediatek MT6753 o częstotliwości taktowania 1,3GHz. Do tego 16GB pamięci wewnętrznej – najprawdopodobniej z możliwością rozbudowy dzięki microSD.

Z nieco gorszej strony pokazuje się 5,5-calowy ekran, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu 13 Mpix (IMX164) z podwójną diodą doświetlającą i kamerki przedniej 2 Mpix – z LED.

Reklama

Za czas działania Umi Rome odpowiada akumulator o pojemności 2500 mAh, z kolei systemem operacyjnym jest Android w wersji 5.1 Lollipop. Telefon jest też smukły – jego grubość wynosi 7,9 mm.

Umi Rome został wyceniony na 90 dolarów. W tej cenie wymienione parametry wyglądają rewelacyjnie.

źródło: Umi