Ulefone T2 Pro będzie dziwakiem: nowy procesor MediaTek Helio P70 i ekran o proporcjach 19:9 16

Ulefone T2 Pro będzie dziwakiem: nowy procesor MediaTek Helio P70 i ekran o proporcjach 19:9

Ulefone zaczęło rozsyłać zaproszenia do odwiedzenia stanowiska firmy podczas targów Mobile World Congress, które odbędą się pod koniec lutego. Na grafice dołączanej do maili widnieje nowy smartfon, który ma być wtedy zaprezentowany. Jak widać, producent już nie inspiruje się Samsungami, a zabrał się za kopiowanie wzornictwa iPhone’ów.

Nowy flagowy smartfon Ulefone ma być czymś na kształt iPhone’a X. Trudno uciec od porównań do obudowy smartfonu Apple, skoro nawet sam producent nie boi się przyznać, jakim urządzeniem się inspirował podczas projektowania swojego telefonu. Szklany tył, podwójny aparat z tyłu i klasyczne wycięcie na czujniki z przodu. To jak „X”, tylko na Androidzie.

Jest parę szczegółów, które w modelu T2 Pro będą pewnym niespotykanym dotąd novum: ekran o proporcjach 19:9 oraz użycie procesora, który do tej pory nie gościł jeszcze w żadnym smartfonie. Mowa o Helio P70.

Ulefone T2 Pro będzie dziwakiem: nowy procesor MediaTek Helio P70 i ekran o proporcjach 19:9 17

Nie wiadomo do końca, jak będą prezentować się szczegóły techniczne nowego procesora MediaTeka, ale mówi się o ośmiordzeniowej jednostce, wykonanej w technologii 12 nm. Cztery rdzenie Cortex-A73 mają taktować z częstotliwością 2.5 GHz, zaś kolejne cztery – 2 GHz. Za grafikę ma podobno odpowiadać układ GPU Mali G72 MP4.

Oprócz Helio P70, MediaTek planuje prezentację jeszcze dwóch procesorów – Helio P40 i Helio P38. Informacje o nich uzyskamy najpóźniej pod koniec lutego, podczas targów MWC.

Ulefone T2 Pro ma być smartfonem z 6-calowym wyświetlaczem, pracującym w rozdzielczości 1080 x 2280 pikseli i z obudową o wymiarach 165,85 x 78,25 x 7,7 mm. Ciekawe, jak ten model będzie prezentował się na żywo i jak dużo mu będzie brakować do amerykańskiego wzorca.

https://www.tabletowo.pl/2017/11/18/recenzja-test-iphone-x/

źródło: fonearena