Zobaczcie, co potrafi aparat w Ulefone MIX 2 15
Ulefone MIX 2 (fot. Ulefone)

Zobaczcie, co potrafi aparat w Ulefone MIX 2

Akcja partnerska

Aparat to jeden z najważniejszych – jeżeli nie najważniejszy – element dla większości klientów. Wiadomo, że droższe smartfony robią świetne zdjęcia, ale jak radzi sobie ten w Ulefone MIX 2 – urządzeniu, które kosztuje aktualnie zaledwie 99,99 dolarów?

Wypada zacząć od tego, że aparat główny w Ulefone MIX 2 jest podwójny. Składa się on z głównego „oczka” o rozdzielczości 13 Mpix, w którym wykorzystano sensor Sony IMX135. Przysłona ma w nim wartość f/2.0. Drugie ma z kolei 5 Mpix i jego zadaniem jest przede wszystkim zbieranie danych o głębi, aby umożliwić użytkownikowi uzyskanie efektu bokeh, tj. rozmazanego tła.

Tyle teorii, a jak taka konfiguracja sprawdza się w praktyce? Cóż, trzeba powiedzieć, że wymagania bardziej wymagających osób na pewno nie zostaną spełnione, jednakże należy pamiętać, że Ulefone MIX 2 kosztuje aktualnie zaledwie 99,99 dolarów. Patrząc z tej perspektywy, nie można zarzucić temu modelowi, że robi złe zdjęcia. Wręcz przeciwnie. Jak bowiem możecie zobaczyć na poniższym wideo, niektóre ujęcia naprawdę są bardzo dobre.

Oczywiście w słabszych warunkach oświetleniowych jest sporo szumów i zdjęcia są nieco rozmazane, ale kiedy światła jest dużo, wówczas efekty – jak na smartfon za zaledwie 99,99 dolarów – są naprawdę bardzo dobre i śmiem twierdzić, że dla większości osób będą wystarczające. Świetnym rozwiązaniem jest także możliwość przełączania się pomiędzy aparatem głównym i kamerką na przodzie jednym przeciągnięciem po ekranie.

Przy okazji warto też przypomnieć pozostałą specyfikację Ulefone MIX 2. Smartfon wyposażono m.in. w wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości HD+ (1440×720 pikseli; 282 ppi), czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6737 1,3 GHz z układem graficznym Mali-T720 MP2, 2 GB RAM16 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256 GBkamerkę 5 Mpix z f/2.4 i opcją interpolacji zdjęć do 8 Mpix na przodzie, czytnik linii papilarnychDual SIM. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat i czerpie energię z akumulatora o pojemności 3300 mAh (ładowanie 5V 1A).

Zobaczcie, co potrafi aparat w Ulefone MIX 2 17
Ulefone MIX 2 (fot. Ulefone)

Więcej informacji na temat Ulefone MIX 2 znajdziecie na >oficjalnej stronie producenta<. Chętni mogą kupić ten model na AliExpress za – jak już kilkukrotnie powtórzyłem – jedyne 99,99 dolarów, czyli równowartość ~350 złotych. Trzeba jednak dodać, że jest to promocyjna cena, obowiązująca wyłącznie do 10 grudnia – później wróci do standardowego poziomu, więc nie pozostało wiele czasu, aby wyrwać ten smartfon nieco taniej.

Artykuł powstał przy współpracy z Ulefone