Każdy, kto używa Map Google, może już udostępniać swoją lokalizację | Tabletowo.pl

Każdy, kto używa Map Google, może już udostępniać swoją lokalizację

Dołącz do dyskusji 0

W zeszłym tygodniu wspominaliśmy, że Google niebawem wyposaży swoje Mapy w możliwość udostępniania lokalizacji osobom korzystającym z tej aplikacji. I rzeczywiście, zanim się obejrzeliśmy, w Google Maps pojawiła się taka opcja.

Wygodne udostępnianie lokalizacji to funkcja, której brakowało w Mapach Google od dawna. Owszem, można było wysłać pinezkę z danymi GPS, ale to nie to samo. Teraz możemy udostępniać lokalizację wybranym osobom „na żywo”, dzięki czemu znajdziemy się z naszymi znajomymi nawet wtedy, gdy zmieniamy swoje położenie.

Lokalizację można udostępnić każdemu, kto używa Map Google – wtedy informacja o naszym położeniu będzie wyświetlana w odpowiedniej części mapy, również na przeglądarce. Da się też wysłać link, który będzie aktywny tak długo, jak ustawimy to w opcjach udostępniania.

Tych, którzy niecierpliwie czekają na nasze przybycie, takie informacje mogą uspokoić, zwłaszcza, jeśli zobaczą, że stoimy w korku i nasze spóźnienie jest całkowicie usprawiedliwione. Gorzej, gdy zarzekamy, się, że wyjechaliśmy z domu 15 minut temu, ale indykator naszej lokalizacji nadal wskazuje naszą posesję – takie kłamstewka wtedy nie przejdą. Trzeba więc pamiętać, że nowa opcja to broń obosieczna.

Kilka lat temu udostępnianie lokalizacji było dostępne w Google+ jako „Współrzędne z Map”. Niewielu użytkowników obecnych Map Google to pamięta, bo nie dość, że z tego serwisu społecznościowego mało kto wtedy korzystał (co akurat się zmieniło), to po jakimś czasie opcja ta zniknęła z Google+. Trzeba było kolejnych długich miesięcy, żeby doczekać się jej w Google Maps. Ale cóż – jest i na pewno się przyda.

źródło: własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona