Już niedługo udostępnisz swoją lokalizację bezpośrednio przez Google Maps

„Gdzie jesteś?”, „Za ile będziesz?” – to pytania, które pewnie dość często pojawiają się jako wiadomości na ekranach naszych smartfonów. Jeśli korzystamy wtedy z Map Google, w takiej sytuacji zwykle musimy się przełączyć do innej aplikacji, żeby na nie odpowiedzieć. Już wkrótce, zarówno na Androidzie i iOS, aplikacja Map od Google umożliwi udostępnienie informacji o naszej lokalizacji i przewidywanym czasie przybycia na miejsce, bez opuszczania apki.

Osoby, z którymi podzielimy się naszą aktualną lokalizacją, będą w stanie ją zobaczyć nie tylko w aplikacji na smartfonie z Androidem czy iPhonie, ale też przez zwykłą przeglądarkę, a nawet na desktopie.

Opcję udostępniania lokalizacji znajdziemy w „kanapce” opcji, wysuwanych z lewej krawędzi Google Maps. Link z informacją można przesłać nie tylko do kogoś z kontaktów Google, ale też przez dowolny komunikator. Na naszej mapie pojawi się ikonka z kompasem, przypominająca, że aktualnie udostępniamy „na żywo” naszą lokalizację. Można to przerwać w każdej chwili.

Praktyczna może się też okazać opcja podzielenia się ze znajomym tym, jaki jest spodziewany czas dojazdu w określone miejsce, jeśli poruszamy się samochodem. Jeśli zechcemy, znajomy będzie w stanie sprawdzać na bieżąco, jak blisko jego domu już jesteśmy.

Funkcja udostępniania lokalizacji powinna niebawem pojawić się w aplikacji Google Maps.

 

źródło: Google