Ubuntu Tab – dysk o pojemności 1 TB i dwa systemy za 290 dolarów! | Tabletowo.pl

Ubuntu Tab – dysk o pojemności 1 TB i dwa systemy za 290 dolarów!

Dołącz do dyskusji 0

Ostatnio pisaliśmy o tablecie Jolli, który świetnie sobie radzi w kampanii crowdfundingowej. Teraz kolejna dachówka może pojawić się na rynku, jeśli odpowiednia ilość osób zdecyduje, że ma ona sens i postanowi ją wesprzeć swoimi środkami. A są duże szanse, że się uda, ponieważ Ubuntu Tab zapowiada się znakomicie!

Najpierw zacznijmy od specyfikacji tego tabletu. Jeśli powstanie, będzie mieć 10,1-calowy ekran IPS, który będzie wyświetlać obraz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Za moc odpowiadać będzie 4-rdzeniowy procesor z rdzeniami Cortex-A9 o taktowaniu 1,6 GHz, układ graficzny Mali400 MP4 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim również 5-megapikselowy aparat, łączność WiFi, 16 GB pamięci Flash, microUSB i slot na karty microSD.

Ubuntu Tab 2

Z ciekawszych podzespołów na pewno trzeba wymienić dysk wbudowany (możliwe, że SSD) o pojemności 1 TB! Za czas pracy będzie odpowiadać bateria o pojemności 11000 mAh. Warto też wspomnieć, że ma on mieć 3-letnią gwarancję na każdą z części. Jego wymiary to 256 x 162 x 14 mm, a waga 650 gramów. Zapowiada się bardzo ciekawie, ale to nie koniec dobrych wiadomości. Zostanie on wykonany z aluminium, będzie wspierać rysik i zostanie wyposażony w podstawkę. Jeśli nadal Wam mało, to dobrą wiadomością jest również fakt, że będzie on pracować pod kontrolą Ubuntu lub Androida.

Cena tego tabletu z 1TB dyskiem to 290 dolarów (390 dolarów za wariant z 500 GB SSD, a 1 TB SSD to wydatek rzędu 690$) i jeśli tylko wpłacicie pieniądze na jego stworzenie, to powinniście dostać go w kwietniu 2015 roku. Jednak, żeby on w ogóle powstał, potrzeba 36 tysięcy dolarów, z czego 46% jest już zebranych (zostało 17 dni). Link do zbiórki znajdziecie tu: The UbuTab. A 1TB Ubuntu tablet for media lovers.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona