Jeśli tak będzie wyglądać Ubuntu, to zainstaluje je bez większego zastanowienia

Linux, w odróżnieniu od innych systemów operacyjnych, na każdym komputerze może wyglądać kompletnie inaczej. Użytkownik ma możliwość wybrania dominujących kolorów, motywu, ikon, środowiska graficznego czy czcionek, z których będzie korzystał jego OS. Są jednak takie dystrybucje, które już od momentu zainstalowania oferują świetny design. Jedną z nich z pewnością jest Deepin, lecz pewien użytkownik Ubuntu przygotował coś kompletnie nowego.

Wygląd Linuksa to sprawa, można rzec, wręcz osobista. To użytkownik decyduje, z jakiego chce korzystać środowiska graficznego czy motywów. Wiele osób znajduje w tej kategorii coś na wzór nowego hobby. Jeden z użytkowników Ubuntu tak zmodyfikował design systemu, że kompletnie nie przypomina on pierwowzoru. Swoim dziełem postanowił się podzielić na jednej z podstron Reddita, dokładnie na reddit.com/unixporn. Na poniższych zrzutach ekranu możecie zobaczyć, jak wygląda ten interfejs.

kliknij, aby powiększyć

Jego modyfikacja uzyskała swoją nazwę własną – Flurry, a sam autor nazywa to po prostu kolejnym środowiskiem graficznym. Trudno nie zauważyć, że w systemie dominuje przejrzystość, lekkie rozmycie okien, a także „spłaszczenie” interfejsu. Cóż, mi, ale również sporej liczbie innych osób, design przypomina ten z systemu iOS, dostępnego na iPhone’ach i iPadach.

Oprócz designu przypominającego iOS, znajdziemy tu wiele innych elementów, które mogliśmy znać już wcześniej. Samo środowisko graficzne jest bardzo podobne do standardowego w Ubuntu, czyli GNOME, a ikony mocno nawiązują do Material Design. Bardzo podoba mi się to, że pasek menu jest po lewej stronie okna – jest to dosyć ładne, a zarazem powinno być wygodne (po kilkudniowym przyzwyczajeniu się oczywiście).

Jak Wam podoba się Flurry DE? Chcielibyście korzystać z takiego środowiska graficznego? A może macie już swój ulubiony wygląd Linuksa? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Reddit przez OMG!Ubuntu