Jeśli tak będzie wyglądać Ubuntu, to zainstaluje je bez większego zastanowienia - Tabletowo.pl

Jeśli tak będzie wyglądać Ubuntu, to zainstaluje je bez większego zastanowienia

Dołącz do dyskusji 0

Linux, w odróżnieniu od innych systemów operacyjnych, na każdym komputerze może wyglądać kompletnie inaczej. Użytkownik ma możliwość wybrania dominujących kolorów, motywu, ikon, środowiska graficznego czy czcionek, z których będzie korzystał jego OS. Są jednak takie dystrybucje, które już od momentu zainstalowania oferują świetny design. Jedną z nich z pewnością jest Deepin, lecz pewien użytkownik Ubuntu przygotował coś kompletnie nowego.

Wygląd Linuksa to sprawa, można rzec, wręcz osobista. To użytkownik decyduje, z jakiego chce korzystać środowiska graficznego czy motywów. Wiele osób znajduje w tej kategorii coś na wzór nowego hobby. Jeden z użytkowników Ubuntu tak zmodyfikował design systemu, że kompletnie nie przypomina on pierwowzoru. Swoim dziełem postanowił się podzielić na jednej z podstron Reddita, dokładnie na reddit.com/unixporn. Na poniższych zrzutach ekranu możecie zobaczyć, jak wygląda ten interfejs.

Tabletowo.pl Jeśli tak będzie wyglądać Ubuntu, to zainstaluje je bez większego zastanowienia Ciekawostki Linux Ubuntu

kliknij, aby powiększyć

Jego modyfikacja uzyskała swoją nazwę własną – Flurry, a sam autor nazywa to po prostu kolejnym środowiskiem graficznym. Trudno nie zauważyć, że w systemie dominuje przejrzystość, lekkie rozmycie okien, a także „spłaszczenie” interfejsu. Cóż, mi, ale również sporej liczbie innych osób, design przypomina ten z systemu iOS, dostępnego na iPhone’ach i iPadach.

Oprócz designu przypominającego iOS, znajdziemy tu wiele innych elementów, które mogliśmy znać już wcześniej. Samo środowisko graficzne jest bardzo podobne do standardowego w Ubuntu, czyli GNOME, a ikony mocno nawiązują do Material Design. Bardzo podoba mi się to, że pasek menu jest po lewej stronie okna – jest to dosyć ładne, a zarazem powinno być wygodne (po kilkudniowym przyzwyczajeniu się oczywiście).

Jak Wam podoba się Flurry DE? Chcielibyście korzystać z takiego środowiska graficznego? A może macie już swój ulubiony wygląd Linuksa? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Reddit przez OMG!Ubuntu

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona