Ubuntu jest niemalże tak samo popularne, jak Galaxy S8 | Tabletowo.pl

Ubuntu jest niemalże tak samo popularne, jak Galaxy S8

Dołącz do dyskusji 0

Ogromne zainteresowanie Linuxem ma swoje potwierdzenie w statystykach, które możemy zobaczyć za pośrednictwem Google Trends. Pomimo tego, że – według portalu DistroWatch – najchętniej wybieranym w ciągu ostatnich sześciu miesięcy Linuxem jest Linux Mint (Ubuntu zajmuje miejsce 4.), to Ubuntu ciągle pozostaje najpopularniejszą dystrybucją i to właśnie na przykładzie tego systemu porównamy jego popularność. Dane pokazują, jak często dana fraza była wyszukiwana w Google.

Ubuntu jest tak samo popularne, jak najnowszy flagowiec Samsunga

Na pierwszym wykresie zostały przedstawione cztery frazy – Ubuntu, Fitbit, Amazon Echo i Galaxy S8. Z drugim i trzecim słowem dystrybucja Linuxa zdecydowanie wygrywa. W porównaniu do produktu Koreańczyków jest to zależne od miesiąca, jednak w większości przypadków albo Ubuntu wygrywa, albo jest to niemalże ten sam wynik.

Rezultat ten dotyczy również Polski, bowiem i u nas jest to najczęściej wyszukiwana fraza.

Ubuntu nadal jest numerem jeden

Tak jak już wspomniałem wcześniej, Ubuntu jest najbardziej rozpoznawalnym Linuxem dostępnym na desktopy. Brytyjski produkt bez żadnego problemu bije na głowę inne, również bardzo popularne dystrybucje, a mam tutaj na myśli takie OS-y, jak Fedora, Linux Mint, ZorinOS oraz Debian.

Również w Polsce Ubuntu pozostawia daleko w tyle inne, znane Linuxy.

W porównaniu do Androida sprawa nie wygląda już tak dobrze

Android jest najpopularniejszym system mobilnym, a jego rozgłos zdecydowanie potrafi pobić inne systemy operacyjne. W tym porównaniu zobaczycie cztery frazy – Ubuntu, Linux, MacOS oraz Android. Co ciekawe, Linux i MacOS dorównują sobie popularnością. Ostatnie miejsce zajmuje Ubuntu.

Linux w Polsce jest popularniejszy niż MacOS

Polacy lubią, gdy coś jest dostępne za darmo – dotyczy to również systemów, bowiem Linux (ale również i Ubuntu) jest u nas znacznie popularniejszy od produktu Apple. W porównaniu nie uwzględniłem Windowsa, bowiem – jak wszyscy wiemy – z nim się nie da wygrać.

Podsumowanie

Wiadomo, Google Trends nie daje stuprocentowego odzwierciedlenia tych danych w praktyce, jednak daje to pewny pogląd na daną sytuację. Linux i Ubuntu ciągle pozostają wyjątkowo popularnymi systemami, również w Polsce. A Wy z jakiego systemu korzystacie na swoich urządzeniach? Dajcie znać w komentarzach.

Zainspirowane wpisem na OMG!Ubuntu

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona