Ubuntu Touch

Wiemy, kiedy pojawi się Ubuntu 19.04 Disco Dingo i jakie nowości może wprowadzić

Ostatnio powiedziałem Wam jak nazywać się będzie nowe Ubuntu 19.04. Cóż, nazwa kompletnie mnie zaskoczyła. Dodałem tam również, że nic więcej na temat tego systemu nie wiemy. Pojawiły się jednak pierwsze wieści, mówiące czego możemy się spodziewać w Ubuntu Disco Dingo.

Kilka dni temu informowałem Was o tym, że nowe Ubuntu 19.04 nazywać się będzie Disco Dingo. To była jedyna informacja na temat tego systemu. Długo jednak nie musieliśmy czekać na następne.

Reklama

Zacznijmy od daty publikacji systemu. Ubuntu 19.04 Beta pojawi się już 28 marca 2019 roku, a wersja stabilna 18 kwietnia.

Czego więc możemy się spodziewać w Ubuntu 19.04? Przede wszystkim nowej wersji środowiska graficznego GNOME, a dokładnie odsłony 3.32. Linux Kernel natomiast powinien być w wersji 5.0.

Ponownie oczekuje się, że na start system będzie oferował synchronizację danych ze smartfonami z Androidem. To udogodnienie miało pojawić się już w Ubuntu 18.10, ale finalnie zostało ono usunięte. Oczywiście dodatek ten można zainstalować ręcznie. Nazywa się on GSConnect i działa tak samo jak KDE Connect, które już opisywałem na łamach Tabletowo.

Pojawić się również ma wiele optymalizacji i poprawek, które mają sprawić, że system znacznie przyspieszy. Oczekuje się także wiele udogodnień, które poprawiają funkcjonalność środowiska graficznego na urządzeniach z ekranami dotykowymi.

Jak możecie zauważyć, oczekiwania wobec nowej wersji Ubuntu nie są zbyt wielkie, jednak nie wiemy czy zostaną one spełnione. Możliwe również, że zostaną dodane jakieś inne rzeczy, które wpłyną pozytywnie na działanie OS-a.

Źródło: OMG!Ubuntu