Ubuntu 18.10 jednak nie będzie miało na dzień dobry integracji ze smartfonami z Androidem | Tabletowo.pl

Ubuntu 18.10 jednak nie będzie miało na dzień dobry integracji ze smartfonami z Androidem

Dołącz do dyskusji 0

Jedną z najlepszych aplikacji na Linuksa z pewnością jest KDE Connect. Narzędzie to pozwala na synchronizację danych między komputerem a smartfonem z Androidem. To znacznie ułatwia życie codzienne. Jest to tak dobry program, że na łamach Tabletowo pisałem już o nim kilka razy. Przypuszczano nawet, że aplikacja ta w nieco innej odmianie będzie domyślnie zainstalowana w Ubuntu 18.10. Niestety, tak się nie stanie.

W maju informowałem o tym, że prawdopodobnie w Ubuntu 18.10 na dzień dobry znajdzie się narzędzie służące do synchronizacji smartfona z Androidem i komputera. Miało tak być dzięki aplikacji GSConnect, która bazuje na wcześniej wspomnianym KDE Connect. W odróżnieniu od niej, GSConnect integruje się ze środowiskiem GNOME, co sprawia, że informacje o telefonie wyświetlają się w tym samym miejscu, co status sieci WiFi, połączenia Bluetooth, itd.

GSConnect w systemie Ubuntu (fot. OMG!Ubuntu)

Niestety, jak to bywa z Ubuntu, nie wszystkie założenia zostają spełnione i GSConnect prawdopodobnie nie będzie preinstalowaną aplikacją w Ubuntu 18.10. Ruch ten tłumaczy się tym, że domyślna obecność tego narzędzia może nie przypaść do gustu milionom użytkowników tego systemu.

Oczywiście to nie oznacza, że nie będzie korzystać z GSConnect. Aplikacja dalej będzie dostępna w repozytoriach i tylko jeśli ktoś zachce korzystać z tego narzędzia, będzie mógł sobie je samemu zainstalować. Jeśli natomiast ktoś nie korzysta ze środowiska GNOME, to zawsze może zainstalować oryginalną wersję KDE Connect za pomocą poniższych komend (w systemach bazujących na Ubuntu):

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/indicator-kdeconnect
sudo apt update
sudo apt install kdeconnect indicator-kdeconnect

Ja na Chuwi LapBook 12.3 korzystam z systemu Ubuntu 16.04.5 z Unity i oczywiście zainstalowałem KDE Connect. Uważam to narzędzie za świetne i w wielu aspektach o wiele lepsze niż np. EasyJoin.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

KDE Connect w 2018 roku – czy narzędzie stało się jeszcze lepsze?

Źródło: OMG!Ubuntu

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona